Napastnicy w rękach funkcjonariuszy. Ćwiczenia służb w sytuacji zagrożenia.

Napastnicy w rękach funkcjonariuszy. Ćwiczenia służb w sytuacji zagrożenia.
Sądeccy policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej, strażnicy leśni i ratownicy medyczni zaangażowali się w działania związane z uwolnieniem zakładników z rąk napastników na terenie Agencji Rezerw Materiałowych w Starym Sączu.
 
Tym razem były to tylko ćwiczenia, których celem było sprawdzenie koordynacji służb w sytuacjach zagrożenia, jak również weryfikacja przygotowanych w tym zakresie procedur postępowania. - „Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń, grupa zamaskowanych napastników wtargnęła na teren Agencji Rezerw Materiałowych w Starym Sączu, po czym wzięła zakładników i ostrzelała policyjny radiowóz, który szybko zjawił się miejscu zdarzenia. Na miejsce dotarł również śmigłowiec z funkcjonariuszami Straży Granicznej, a na dachu hali pojawili się snajperzy, którzy skutecznie ostrzelali jednego ze sprawców. – mówi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - „Przy kolejnym podejściu śmigłowca na miejscu pojawiły się grupy szturmowe, których zadaniem było uwolnienie zakładników i przejęcie napastników. Na miejsce szybko dotarły też służby medyczne”.
   Podczas rozpoznania terenu pododdziały szturmowe weszły do budynku, skąd słychać było strzały i wybuchy granatów hukowych. Tam też doszło do zatrzymania drugiego sprawcy, a specjalna policyjna grupa przystąpiła do weryfikacji osób uczestniczących w zdarzeniu. Gdy funkcjonariusze uzyskali kontrolę nad budynkiem, pirotechnicy i przewodnik z psem do wykrywania materiałów wybuchowych sprawdzili pozostawioną przez napastników tajemniczą przesyłką, a służby ratunkowe udzielały pomocy medycznej uwolnionym zakładnikom.
 Głównym organizatorem ćwiczeń było Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, a uczestnikami m.in. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu oraz sądeckie służby medyczne.  Nad wszystkim czuwał sztab złożony z szefów wszystkich służb mundurowych i służb szybkiego reagowania, a sądecką Policję reprezentował Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Ireneusz Maślanka.

(MK) fot. KM Policji NS 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica