Nawojowa. Policjanci uratowali życie samobójcy.

Nawojowa. Policjanci uratowali życie samobójcy.
Policjanci z Posterunku Policji w Nawojowej zapobiegli tragedii. Dzięki ich szybkiej interwencji żyje 23. latek. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie.

21 kwietnia, Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o próbie samobójstwa osoby, znajdującej się prawdopodobnie na terenie jednej z podsądeckich miejscowości. - Dyżurny natychmiast powiadomił wszystkie patrole.. - mówi sierż. szt. Justyna Basiaga Komenda Miejska Policji w Nowym Saczu. - „Zdając sobie sprawę z tego, że czas odgrywa bardzo dużą rolę szybko wytypowano osobę, która wcześniej wykonywała podobne telefony, ale nigdy nie podejmowała  bezpośredniej próby samobójczej”.
    Policjanci sprawdzili, czy i tym razem dzwoni ten sam mężczyzna. Po przybyciu do jego  miejsca zamieszkania wiedzieli, że podjęli słuszną decyzję. - Funkcjonariusze zauważyli 23. latka, siedzącego w drzwiach prowadzących na poddasze na wysokości około 4 metrów. Na szyi  miał założoną pętlę. - dodaje sierż. szt. Justyna Basiaga - „Niestety, nie zdążyli z nim porozmawiać i odwieść od desperackiego czynu. Mężczyzna skoczył z dużej wysokości. 
    Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ratowania mężczyzny. Asp. szt. Jacek Romanek podtrzymywał go, natomiast mł. asp. Robert Wiliński pobiegł po drabinę i ściągnął pętlę z szyi desperata. Następnie powoli sprowadzili go  na ziemię. Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego monitorowali prawidłowy oddech mężczyzny. 23. latek trafił do szpitala.
 
(MK)
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica