Nie zapomnij cofnąć wskazówek. W sobotę śpimy o godzinę dłużej

Nie zapomnij cofnąć wskazówek. W sobotę śpimy o godzinę dłużej
Czy to już koniec słonecznej, złotej polskiej jesieni? Tak twierdzą meteorolodzy i kreślą wizje opadów deszczu ze śniegiem. A może się jednak mylą? Może pod koniec tygodnia nie będzie aż tak źle! Na pewno nie mylą się ci, którzy przypominają o zmianie czasu z letniego na zimowy. 

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 października) przestawimy zegarki z godz. 3:00 na 2:00 w nocy. Dzięki temu zyskujemy jedną dodatkową godzinę, więc można będzie dłużej poleniuchować. Jeżeli chodzi o sprzęt elektroniczny, to - w większości telefonów komórkowych i komputerów - czas jest automatycznie przestawiany. 
    Latem czas lokalny przesuwany jest o godzinę do przodu w stosunku do czasu geograficznego, dzięki czemu zachód słońca następuje godzinę później. Czas zimowy, to czas lokalny obowiązujący w okresie jesienno - zimowym. Jesienią czas lokalny zrównuje się z czasem geograficznym. W krajach Unii Europejskiej zmiana czasu z zimowego na letni następuje w ostatnią niedzielę marca o 1:00 (czasu uniwersalnego UTC), natomiast zmiana czasu z letniego na zimowy następuje w ostatnią niedzielę października również o 1:00 w nocy czasu uniwersalnego, ale tym razem o godzinę do tyłu.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica