Noc Muzeów w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Krakowie

Noc Muzeów w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" w Krakowie
W piątkowy wieczór, 19 maja Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie serdecznie zaprasza do Centrum Edukacyjnego IPN "Przystanek Historia" przy ul. Dunajewskiego 8 na noc pełną atrakcji historycznych.

Dla zwiedzających przygotowano m.in. inscenizację historyczną "Za zamkniętymi drzwiami", nawiązującą do historii Żołnierzy Wyklętych.

W trakcie Nocy Muzeów na gości czekają też inne atrakcje. Można będzie zapoznać się z wystawą "Przez Morze Czerwone. Rzeczpospolita Polska na uchodźstwie 1945-1990", ukazującą działalność struktur państwowych oraz polskiej emigracji niepodległościowej na obczyźnie w latach powojennych.

Dla gości przygotowano również ekspozycję wystawy "Cum tacent, clamant" przedstawiającą poszukiwania szczątków ofiar systemu komunistycznego, prowadzonych w kwaterze „Ł" na warszawskich Powązkach w latach 2012 i 2013 przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach projektu Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944–1956.

Zaplanowane zostały turnieje historycznych gier planszowych IPN oraz quizy wiedzy z atrakcyjnymi nagrodami oraz pokazy filmów. W punkcie archiwalnym czekać będą pracownicy Archiwum IPN, którzy udzielą zainteresowanym informacji o zasobie archiwalnym Instytutu i o zasadach udostępniania dokumentów zgromadzonych w naszym Archiwum.
Zapraszamy również na promocję wydawnictw IPN: do każdych dwóch zakupionych w naszej księgarni książek – trzecią otrzymuje się za darmo.

Zaczynamy o godz.18.00, a zakończymy o godz. 01.00.

MTV 24
Źródło : Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie
 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica