Nowe skrzydło szpitala powiatowego w Krynicy - gotowe.

Nowe skrzydło szpitala powiatowego w Krynicy - gotowe.
Nowe skrzydło Szpitala Powiatowego im. J. Dietla w Krynicy - Zdroju już stoi! Niebawem pomieszczenia zostaną pomalowane, a w salach pojawi się nowoczesny sprzęt. Władze powiatu sprawdzały postępy prac.
 
W budowanym nowym skrzydle szpitala znajdzie się między innymi oddział pediatrii, centralna sterylizatornia, blok operacyjny, anestezjologia i intensywna terapia. - "Cieszy nas profesjonalizm wykonania budynku "- mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – "Roboty są prowadzone szybko i solidnie. Wszystko przebiega zgodnie z planem". 
    Obecnie trwają prace instalacyjne w pomieszczeniach przyszłych sal porodowych oraz przygotowanie połączenia z salą do cięć cesarskich. Dobiegają końca roboty związane z wykonywaniem instalacji elektrycznych, teletechnicznych oraz centralnego ogrzewania. Podobnie jest z montażem instalacji wentylacji i klimatyzacji. - Zrobiono już tynki wewnętrzne na wszystkich kondygnacjach – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – "Fachowcy przygotowują teraz ściany do malowania. Zakończyli kładzenie wylewek na wszystkich kondygnacjach i niebawem w pomieszczeniach pojawią się płytki. Trwa również montaż zewnętrznej stolarki okiennej".
    Wartość robót wynosi 13.649.847 zł. Kolejnych 7 milionów złotych pochłonie wyposażenie placówki w najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny.

oprac. (MK) Fot. Maria Olszowska
 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica