Nowy kanał TVP Wilno już od 17 września!

Nowy kanał TVP Wilno już od 17 września!
Podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, 4 września odbyła się konferencja prasowa Telewizji Polskiej, dotycząca inauguracji kanału telewizyjnego TVP Wilno.

TVP Wilno widzowie będą mogli oglądać od 17 września br. 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Program realizowany będzie przez zespół redakcyjny złożony z młodych Polaków mieszkających na Litwie. Realizacja będzie miała miejsce w nowoczesnym, wirtualnym studiu produkcji, w samym centrum Wilna. W programie znajdą się najważniejsze informacje z Polski i Litwy oraz wiadomości lokalne. Dziennikarze zajmą się także sprawami kultury i historii Polski oraz tematami ważnymi dla wspierania integracji Polaków na Litwie.

TVP Wilno będzie emitowane na Wileńszczyźnie, w rejonach święciańskim, solecznickim i wileńskim. To propozycja dla mieszkających tam Polaków, a także dla wszystkich mieszkańców tego regionu, którzy interesują się polską kulturą, historią i aktualnymi wydarzeniami. Głównym celem projektu jest przedstawienie życia Polaków na Litwie, promowanie pozytywnego wizerunku Polski i upowszechnianie języka polskiego.

Kierownikiem Redakcji Zamiejscowej w Wilnie została Edyta Maksymowicz – wieloletnia korespondentka TVP mieszkająca w Wilnie. Pracę redakcji koordynował będzie Mirosłav Ciunovic – Z-ca Dyrektora TVP Polonia ds. TVP Wilno.

W konferencji zorganizowanej przez TVP INFO podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju udział wzięli: : Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu RP, Szymon Szynkowski vel Sęk, Sekretarz stanu ds. Polonii, polityki europejskiej oraz dyplomacji publicznej i Paweł Lewandowski, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marzena Paczuska , Członek Zarządu TVP, Edyta Maksymowicz, Kierownik Redakcji Zamiejscowej w Wilnie oraz młode dziennikarki.

Andrzej Gulewicz MTV 24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica