Nowy radiowóz sądeckiej grupy „SPEED” w akcji (wideo)

Nowy radiowóz sądeckiej grupy "SPEED" w akcji (wideo)
Od ubiegłej środy policjanci sądeckiej grupy „SPEED” mają do dyspozycji nowoczesny nieoznakowany radiowóz, którym patrolują drogi naszego regionu. Funkcjonariusze przez cztery pierwsze dni służby z wykorzystaniem nowego nabytku przerwali nieprzepisową jazdę niejednemu kierowcy, ujawniając 71 wykroczeń drogowych i zatrzymując nietrzeźwego kierującego.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, dlatego policjanci grupy „SPEED” każdego dnia, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zatrzymują kierowców, którzy łamią przepisy, jeżdżą brawurowo lub pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Aby ich działania były bardziej skuteczne funkcjonariusze są systematycznie wyposażani w nowoczesny sprzęt. Tym razem flota sądeckiej drogówki wzbogaciła się o nieoznakowany radiowóz, który został uroczyście przekazany policjantom 2 lutego br. (o czym informowała KWP w Krakowie: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/z-zycia-garnizonu/19557,Nowoczesne-radiowozy-dla-malopolskich-policjantow-ruchu-drogowego.html). Nowy radiowóz to Cupra Leon z dwulitrowym benzynowym silnikiem o mocy 310 KM, wyposażona m.in. wideorejestrator z dwiema kamerami. Samochód z tym wyposażeniem kosztował ponad 270 tys. złotych i jego zakup był możliwy w ramach porozumienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, który współfinansował zakup dwóch takich radiowozów dla małopolskich policjantów.

Od 3 do 6 lutego br. policjanci sądeckiej grupy „SPEED” przeprowadzili z wykorzystaniem nowej Cupry łącznie 64 kontrole, ujawniając 71 wykroczeń, w tym 45 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli na 67 sprawców mandaty, a wobec 1 skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierowcy, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, a także zatrzymali 1 dowód rejestracyjny z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.

Najwyższy mandat – w wysokości 2100 złotych – został nałożony na kierowcę volkswagena golfa, który 4 lutego br. w Cieniawie stworzył zagrożenie w ruchu drogowym podejmując niebezpieczny manewr wyprzedzania (prezentujemy nagranie z wideorejestratora). Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu (art. 24 kodeksu drogowego).


Gulewicz Andrzej MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica