Nowy Sącz. Biuro rzecznika MŚP? Jest apel.

Nowy Sącz. Biuro rzecznika MŚP? Jest apel.
Czy w Nowym Sączu zlokalizowane zostanie biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw? Apel w tej sprawie podjęła Rada Miasta Nowego Sącza.

Rzecznik MŚP zostanie powołany sześć miesięcy po wejściu w życie Konstytucji dla biznesu. Będzie między innymi ułatwiał relacje przedsiębiorców z urzędami, na przykład zwracając się do urzędu skarbowego o objaśnienie przepisów lub do sądów o rozstrzygnięcie rozbieżności w orzecznictwie.
    O instytucji tej mowa jest w programie Polska Platforma Przemysłu 4.0. Zdaniem radnego Patryka Wichra, który rekomendował przyjęcie apelu do minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz, idealnym miejscem dla takiej instytucji byłoby Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu. - Cztery miesiące temu Klub Jagielloński wysunął pomysł, że dobrą siedzibą dla tej instytucji byłby właśnie Nowy Sącz – przekonywał Patryk Wicher. – Może już czas zerwać z centralizacją instytucji w Warszawie i dużych ośrodkach miejskich i dać szansę ośrodkom średnim i małym?
   
Ideę powstania Biura popiera prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. - Ulokowanie w naszym mieście biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz pozyskanie instytucji, o których mowa w programie Polska Platforma Przemysłu 4.0 byłoby wyróżnieniem i docenieniem mieszkańców Nowego Sącza i regionu za aktywność i umiejętność radzenia sobie z efektem godnym podkreślenia i zauważenia w biznesie – przekonuje prezydent Nowak dodając, że byłby to akt pewnej rekompensaty za likwidację województwa nowosądeckiego.
    Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz w wypowiedzi dla Polsatu nie wyklucza, że biuro rzecznika mogłoby się mieścić w Nowym Sączu. - Rzecznik będzie powołany jeszcze w tym roku. Ustawa nie przesądza, gdzie będzie mieściła się jego siedziba, więc każda lokalizacja jest wciąż możliwa. Nowy Sącz - zagłębie tak wielu polskich firm - jest atrakcyjnym miejscem na biuro rzecznika"

oprac. (MK) fot. UM NS 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica