Nowy Sącz. Gmina przyjazna inwestorom.

Nowy Sącz. Gmina przyjazna inwestorom.
"Nowy Sącz - Gmina przyjazna inwestorom". To wyróżnienie przyznali Marszałek Województwa Małopolskiego i prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Prezydentowi Miasta Ryszardowi Nowakowi - za podejmowanie działań wspierających inwestorów.

Podczas spotkania w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego przekazano również podziękowanie dla firmy Fabryka Okien DAKO Sp. z o.o. W marcu ubiegłego roku otrzymała ona już drugie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Nowy Sącz krakowskiej, specjalnej strefy ekonomicznej.
    Podstrefa funkcjonuje na terenie Nowego Sącza od 2007 roku. Swoją powierzchnią obejmuje 16,5822 ha. Oferta specjalnej strefy ekonomicznej skierowana jest do firm z sektora przemysłu tradycyjnego, z wyjątkiem produkujących wyroby koncesjonowane przez państwo (m.in. alkohol, wyroby tytoniowe, produkcja stali). Zezwolenie na działalność w niej mogą także uzyskać niektóre firmy z sektora usług.
  Uzyskanie zezwolenia na działalność w strefie nie jest uzależnione od wielkości firmy, ani kraju pochodzenia. Natomiast prowadzenie działalności w Podstrefie Nowy Sącz daje możliwość korzystania z preferencji podatkowych w formie całkowitego zwolnienia od podatku dochodowego.

( MK )

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: www. malopolskie.pl

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica