Nowy Sacz. Impulsy dla aglomeracji łódzkiej

Nowy Sacz.  Impulsy dla aglomeracji łódzkiej
W nowosądeckim Newagu trwa produkcja czterech pierwszych pociągów Impuls II dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pojazdy będą gotowe w maju.
 
- Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła od nowosądeckiego Newagu S.A 14 trzyczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pojazdy wyposażone zostaną w klimatyzację, wifi, miejsca na rowery, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz defibrylatory. – informuje Aldona Kużma z Biura Rzecznika Prasowego.
     W każdym pojeździe znajdować się będzie 160 miejsc siedzących. Dostawca pociągów będzie również odpowiedzialny za ich serwisowanie przez okres 12 lat. Impulsy będą obsługiwać połączenia w województwie łódzkim
    Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest pierwszym polskim przewoźnikiem, który otrzyma pociągi Impuls nowej, drugiej generacji. . - "Pierwszy z czternastu pojazdów jest pomalowany, a obecnie trwa w nim zabudowa podłogi. W okresie wakacyjnym przejdzie badania dopuszczające do eksploatacji w Żmigrodzie. – mówi Józef Michalik, wiceprezes Zarządu NEWAG S.A.- Łódzka Kolej Aglomeracyjna, jako pierwszy polski przewoźnik otrzyma nasz flagowy produkt w nowej wersji. Impuls II charakteryzuje się między innymi zwiększoną pojemnością, wyższą trwałością i niezawodnością"
    Pierwsza partia impulsów ma trafić do Łodzi w październiku. W grudniu składy trafią do eksploatacji. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomieni nowe połączenia Skierniewice – Łowicz – Kutno. Impulsy uzupełnią także tabor wykorzystywany na obecnych trasach.
    Drugą partię pojazdów – 10 sztuk ŁKA otrzyma w 2019 roku. Pozwoli to na uruchomienia nowych tras z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa, Radomska, a po elektryfikacji linii nr 25 również do Opoczna.
Nowosądecki Newag S.A został wyłoniony w ramach postępowania na „Dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz ze świadczeniem usług ich utrzymania w ramach projektu „Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap II”. Wartość projektu to 262 474 072,40 zł. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uzyskała dofinansowanie na realizację projektu z RPO Województwa Łódzkiego w kwocie 181 543 925,39 zł.

(MK) fot. Biuro Rzecznika Prasowego Newag Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: foto Biuro Rzecznika Prasowego Newag Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica