Nowy Sącz. Jakie wyzwania stoją przed Sądecczyzną?

Nowy Sącz. Jakie wyzwania stoją przed Sądecczyzną?
Na czym powinni skupić się samorządowcy, politycy czy przedsiębiorcy, myśląc o przyszłości regionu? To tylko niektóre spośród wielu pytań poruszonych podczas spotkania cyklu „Pytania o Małopolskę”, które odbyło się w Nowym Sączu.

Jaką rolę ma do odegrania Sądecczyzna? Co jest najpilniejszym zadaniem i co daje najwięcej nadziei? Na te pytania starali się odpowiedzieć samorządowcy i eksperci z subregionu sądeckiego podczas kolejnej debaty Radia Kraków z cyklu "Pytania o Małopolskę". - Sądecczyzna jest rozpoznawalną częścią Małopolski, ale też wyróżnia się wieloma cechami, których inni nam zazdroszczą. To chociażby przedsiębiorczość, aktywność obywatelska czy tożsamość regionalna – mówił Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.  Zaznaczył on również, że jednym z największych problemów jest dostępność komunikacyjna Nowego Sącza i okolic, jednak samorząd województwa robi wiele, aby poprawić dostępność komunikacyjną rejonu. - To chociażby nowe obwodnice czy drogi, które powstają dzięki wsparciu województwa. Potrzebne jest jednak jeszcze większe wsparcie na szczeblu centralnym – podkreślał Zegzda
   W dyskusji uczestniczyli także: wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech, burmistrz Muszyny Jan Golba, rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu Dariusz Woźniak oraz Maciej Dulak z Klubu Jagiellońskiego.
   Była to dopiero druga debata z cyklu "Pytania o Małopolskę". Podczas spotkań, które odbywają się w województwie, poruszone są tematy dotyczące poszczególnych subregionów Małopolski.
Wśród nich te dotyczące największych osiągnięć ostatnich lat, wizji przyszłości, ale także problemów, z którymi mieszkańcy spotykają się na co dzień. Kolejne spotkania: 17 maja w Wieliczce, 19 czerwca w Tarnowie i 28 czerwca w Krakowie. 
 
Oprac. ( MK) fot. UMWM

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UMWM

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica