Nowy Sącz. Mniej śmiertelnych wypadków na drogach.

Nowy Sącz. Mniej śmiertelnych wypadków na drogach.
W ubiegłym roku na Sądecczyźnie w wypadkach drogowych zginęło o 10 osób mniej niż w 2014 roku. Spadła też liczba pijanych kierowców. Niestety, zanotuje się więcej osób prowadzących pojazdy pod wpływem narkotyków.

Podczas posiedzenia Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego Komendant Miejski Policji mł. insp. Jarosław Tokarczyk mówił o poprawie bezpieczeństwa w regionie. W ubiegłym roku w wypadkach drogowych zginęło 10 osób mniej niż w 2014 roku. Spadła też liczba pijanych kierowców. W 2013 roku przeprowadzono 70 tysięcy kontroli drogowych, a w 2015 - aż 227 tysięcy.
   Jednak prokurator rejonowy Waldemar Starzak zwrócił na to, że rośnie problem kierujących pod wpływem narkotyków. Zasugerował, że środki odurzające są coraz łatwiej dostępne i stanowią zagrożenie zwłaszcza dla młodych ludzi. - Dlatego tak ważne są działania profilaktyczne i edukacyjne wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - stwierdził starosta Marek Pławiak.
   Podczas posiedzenia komendanci policji, straży pożarnej, straży miejskiej i granicznej poinformowali również o planach pracy na 2016 rok. Komendant Miejski PSP st. bryg. Janusz Basiaga zapowiedział doposażenie straży pożarnej w sprzęt. Podkreślił, że na 101 jednostek na Sądecczyźnie aż 35 jest już w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym.
   Dariusz Górski, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Nowym Sączu planuje zwiększenie liczby patroli w terenie, by skutecznie rozpoznawać i reagować na zagrożenia. Duży nacisk położy na działania związane z ochroną środowiska, w tym likwidację dzikich wysypisk śmieci i kontrolę spalania odpadów.

Oprac. (MK)  Fot. Paweł Szeliga
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica