Nowy Sącz. Nie udało im się przechytrzyć policjantów ani pracowników ochrony

Nowy Sącz. Nie udało im się przechytrzyć policjantów ani pracowników ochrony
Szybka reakcja i współpraca policjantów z pracownikami ochrony jednego z sądeckich marketów zaowocowała zatrzymaniem młodych mężczyzn, którzy wynieśli ze sklepu elektronarzędzia. Obaj schowali się w zaroślach, jednak zgubiła ich nerwowość i pozostawiony nieopodal sklepu samochód.

Kilka dni temu w godzinach popołudniowych funkcjonariusze zostali powiadomieni o kradzieży elektronarzędzi wartych blisko 3 tysiące złotych. Sprawcy uciekli ze sklepu, a Oficer Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów. W tym samym czasie pracownicy ochrony zatrzymali inny patrol, który wracał z interwencji i przekazali funkcjonariuszom w którą stronę uciekli sprawcy. Gdy patrol był już na wysokości skrzyżowania Alei Piłsudskiego z ulicą I Brygady, na widok radiowozu z krzaków wyskoczył młody mężczyzna, który rzucił się do ucieczki. Policjanci, podejrzewając, że jest to jeden ze sprawców kradzieży, szybko go obezwładnili i przekazali innemu patrolowi. Wraz z zatrzymanym funkcjonariusze sprawdzili rejon rzeki i tam odnaleźli część skradzionych łupów.

W międzyczasie pracownicy ochrony sklepu ustalili jakim samochodem przyjechali złodzieje, a policjanci, kto jest jego właścicielem. Następnie wspólnie przeczesali zarośla, gdzie pracownicy ujęli drugiego ze sprawców, a funkcjonariusze odnaleźli resztę skradzionych przedmiotów.

Młodzi amatorzy cudzego mienia (w wieku 28 i 21 lat) zostali przewiezieni do sądeckiej komendy, a na miejsce została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, który zabezpieczył ślady.
Jeden z zatrzymanych miał w organizmie ponad promil alkoholu, a drugi był trzeźwy. Po wykonaniu wszystkich czynności policjanci przedstawili im zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. Starszy z mężczyzn działał jednak w warunkach recydywy, czyli był już karany za podobne przestępstwa, dlatego grozi mu wyższy wymiar kary.

Wszystkie skradzione narzędzia zostały odzyskane i wróciły na sklepowe półki.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło; podkom. Iwona Grzebyk-Dulak
           Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Zdjęcie ilustracyjne/ KMP Nowy Sącz
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica