Nowy Sącz. Park Strzelecki zostanie zmodernizowany.

Nowy Sącz. Park Strzelecki zostanie zmodernizowany.
Za trzy lata Park Strzelecki w Nowym Sączu zmieni wygląd. Na 10 hektarowym obszarze powstanie amfiteatr z kilkoma tysiącami miejsc, oświetlone alejki spacerowe, a także fontanna i place zabaw.

Położony w centrum miasta park wkrótce stanie się na nowo atrakcją, miejscem rekreacji i wypoczynku. W otoczeniu zieleni powstanie nowoczesny, zadaszony amfiteatr, ze sceną wraz z zapleczem oraz widownią na ok. 4 tys. miejsc. Zastąpi zniszczoną dziś koncertową muszlę. Tutaj będą się odbywać koncerty, przedstawienia oraz okazjonalne pokazy.
  Ponadto, w ramach inwestycji przebudowane zostaną alejki parkowe, a także zainstalowane nowe oświetlenie. Zaplanowano też fontannę, nowe ławeczki oraz toalety.
Dzieci, młodzież, dorośli, a w szczególności osoby starsze, zamieszkujący nowosądeckie osiedla: Stare Miasto, Centrum, Kilińskiego i Przydworcowe wkrótce zyskają miejsca, w których będą aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas. Mowa o czterech osiedlowych świetlicach, które powstaną do końca 2019 roku.
    Umowy gwarantujące dofinansowanie projektów podpisali wicemarszałek Stanisław Sorys, Leszek Zegzda z zarządu województwa oraz Ryszard Nowak – prezydent Nowego Sącza.  Całość inwestycji, szacowana jest na ponad 2,9 mln zł, z czego 2,2 mln zł pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Oprac. (MK) fot. UMWM

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UMWM

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica