Nowy Sącz. Parlamentarzyści gruzińscy z wizytą na Sądecczyźnie.

Nowy Sącz. Parlamentarzyści gruzińscy z wizytą na Sądecczyźnie.
Wizytę w Starostwie Powiatu złożyła wczoraj (21 sierpnia) rządowo - parlamentarna delegacja z Gruzji. Goście zadawali pytania dotyczące głównie funkcjonowania samorządu na szczeblu powiatowym.

Obecnie Gruzja przechodzi transformację polityczną i gospodarczą w kierunku demokracji oraz wolnego rynku.- Cieszę się, że gościcie na sądeckiej ziemi. Pokażemy jej walory, ale też porozmawiamy o tym, jak tworzył się samorząd - powiedział starosta Jan Golonka.
    Silnie scentralizowany system zarządzania w Gruzji nie zapewnia ani odpowiedniego poziomu świadczenia usług publicznych, ani zaangażowania społeczeństwa w proces decyzyjny. Dlatego tamtejszy rząd planuje przeprowadzenie niezbędnych reform w dziedzinie decentralizacji i samorządności. Ich skutkiem ma być między innymi ustanowienie w każdej miejscowości samorządu w formie demokratycznej instytucji świadczącej usługi administracyjne dla mieszkańców. Stąd zainteresowanie parlamentarzystów rozwiązaniami, które zostały wprowadzone i funkcjonują w Polsce.
    Podczas kilkudniowego pobytu delegacja gruzinska spotka się z Markiem Sową, Marszałkiem Małopolski oraz  zwiedzi Kopalnię Soli w Wieliczce i Kraków.

oprac. (MK)fot. Starostwo Powiatowe Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica