Nowy Sącz. Ratusz w biało-czerwonych, narodowych barwach.

Nowy Sącz. Ratusz w biało-czerwonych, narodowych barwach.
W stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę barwami biało-czerwonymi podświetlono ratusz w Nowym Sączu.  To jedna z inicjatyw  władz miejskich związana z tegorocznym świętem narodowym.
 
Z okazji stulecia odzyskania niepodległości  w Nowym Sączu ogłoszono konkursy, poświęcone jubileuszowi. W ramach turnieju odbyła się już między innymi Miejska Gra Terenowa "Odkrywamy historię naszego miasta" i konkurs recytatorski "Niepodległa – malowana wierszem".
  Miasto ogłosiło też konkurs fotograficzny pod hasłem "Nowy Sącz w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości", a Miejski Ośrodek Kultury trzy konkursy: plastyczny, fotograficzny oraz piosenki i recytacji poezji.
   Ważnym wydarzeniem będą październikowe uroczystości patriotyczno-religijne związane z przeniesieniem prochów generała Bronisława Pierackiego na Stary Cmentarz przy Al. Wolności. W listopadzie natomiast zostanie odsłonięty pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.
    Szczegóły związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości umieszczone są w kalendarzu miejskim pod linkiem: http://www.nowysacz.pl/kalendarium-100-lat-niepodleglosci.

(oprac. MK) fot. UM NS
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica