Nowy Sącz. Starosta zapewnia. Odszkodowania będą wypłacone w terminie.

Nowy Sącz. Starosta zapewnia. Odszkodowania będą wypłacone w terminie.
Ponad sześcioma kilometrami obwodnicy zachodniej, od ronda w Biczycach do ronda w Brzeznej – można przejechać od 19 grudnia. Po oddaniu do użytku tej inwestycji pozostał problem wypłaty odszkodowań za grunty zajęte pod tę drogi.

Obecnie, całkowita wartość wypłaty odszkodowań, na podstawie wydanych operatów, wynosi ponad 18 milionów zł. Podczas, gdy w umowie z marszałkiem zabezpieczono 10,5 mln zł. Brakuje więc około 8 milionów złotych. - „Po oddaniu do użytku obwodnicy zachodniej pozostał problem wypłaty odszkodowań za grunty zajęte pod tę drogę”. - mówił podczas sesji Rady Powiatu, 1 kwietnia starosta Marek Pławiak. – „Sprawa jest o tyle pilna, że wojewoda utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję ZRID i Zarząd Powiatu musi wypłacić odszkodowania w ciągu 14 dni od ukazania się prawomocnej decyzji.
    O pomoc w uzyskaniu pieniędzy potrzebnych na wypłatę odszkodowań starosta zwrócił się do Marszałka Województwa Małopolskiego – „Otrzymałem decyzję odmowną, chociaż Urząd Marszałkowski była partnerem przy budowie obwodnicy zachodniej” – dodaje starosta – "Mogę jednak zapewnić, że osoby, które oczekują na odszkodowania, otrzymają je w terminie".
  Starosta wspomniał o wyróżnieniu, które otrzymał za budowę obwodnicy zachodniej Przyznano je w ramach organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski Konkursu „Najlepsze Przedsięwzięcie Roku 2015 w Małopolsce - LIDER MAŁOPOLSKI”. W ramach konkursu wyróżnia się najważniejsze przedsięwzięcia o wymiarze społecznym, ważne dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, inwestycje infrastrukturalne, ekspansywne firmy z Małopolski z nowymi technologiami, stwarzające nowe miejsca pracy.

(MK) fot. Starostwo Powiatu Nowy Sącz
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica