Nowy Sącz. Tymczasowy areszt dla 29-letniego sprawcy rozboju

Nowy Sącz. Tymczasowy areszt dla 29-letniego sprawcy rozboju
Sadeccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 29-latek usłyszał zarzuty i decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

4 czerwca około godziny 8.00 sądeccy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na osiedlu Barskim. Jak się okazało jego właściciel został pobity przez znajomego mu 29-latka, który następnie zabrał mu telefony i pieniądze, po czym wyszedł z mieszkania. Na miejsce przyjechali policjanci oraz załoga karetki pogotowia, która zabrała poszkodowanego do szpitala.

Policyjni wywiadowcy zatrzymali sprawcę jeszcze tego samego dnia około godziny 19.00 na ulicy Batorego. Wcześniej sprawdzali miejsca w których może przebywać oraz miejski monitoring.

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez sądeckich kryminalnych 29-latek usłyszał zarzuty rozboju oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu za co grozi mu do 12 lat więzienia. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i działał w warunkach recydywy. 6 czerwca, na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, zatem na wyrok poczeka już w areszcie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Iwona Grzebyk-Dulak
            Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica