Nowy Sącz. Ukradł komplet kół, bo… pasowały do jego samochodu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

Nowy Sącz. Ukradł komplet kół, bo… pasowały do jego samochodu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia
Złodziej, który ukradł cztery aluminiowe felgi z oponami długo nie cieszył się łupem. Poinformowani o zdarzeniu policjanci wkrótce zatrzymali młodego sądeczanina, który zdążył już zamontować skradzione koła do swojego samochodu.

Do kradzieży doszło między 29 na 30 maja br. na terenie jednej z posesji w Nowym Sączu. W tym czasie złodziej spod wiaty ukradł cztery 15-calowe felgi aluminiowe wraz z oponami powodując straty w wysokości 1000 złotych. Kiedy właścicielka zorientowała się, że koła zniknęły natychmiast poinformowała o tym sądeckich policjantów, którzy zaczęli działać, by jak najszybciej ustalić sprawcę i odzyskać skradzione przedmioty.

Realizując czynności policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę kradzieży, a następnie zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało młody mężczyzna zdążył już zamontować skradzione koła do swojego samochodu i jeździł nim po mieście.

Mundurowi na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 22-latowi zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Młody mężczyzna przyznał się i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Odzyskane przez policjantów koła zostały przekazane właścicielce.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Iwona Grzebyk-Dulak
Oficer Prasowy
Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica