Obchody Gminnego Dnia Strażaka w Krynicy-Zdroju

Obchody Gminnego Dnia  Strażaka  w Krynicy-Zdroju
25 maja 2019 r. Gmina Krynica obchodziła Uroczystość Dnia Strażaka. W uroczystości wzięło udział osiem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Krynica-Zdrój.

Po mszy świętej kompania honorowa wraz z pododdziałami, zaproszonymi gośćmi przemaszerowała w rytmie Orkiestry Dętej OSP Florynka na Deptak, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.

Po złożonym meldunku o gotowości oddziałów do apelu i ich przeglądzie przez Prezesa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Pawła Motykę podniesiono flagę na maszt.

W tym uroczystym dniu przyznano odznaczenia i wyróżnienia dla ochotników OSP oraz członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Złotym medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczony został Grzegorz Hełmecki z OSP Berest, srebrnym medalem Rafał Gorczowski z OSP Mochnaczka Niżna, brązowym medalem Damian Piszczek - OSP Berest.
Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu odznakę honorową "Zasłużony dla pożarnictwa Ziemi Sądeckiej” otrzymali Jan Krok z OSP Berest, Teofil Kuras z OSP Mochnaczka Niżna, Stanisław Radzik Prezes Zarządu Oddziału Gminnego w Krynicy-Zdroju oraz Mieczysław Sudo były Komendant Gminny.

Uchwałą Prezydium Zarządu Gminnego Oddziału Związku OSP RP Złotą Odznakę MDP otrzymali: Mariusz Michałek, Kamila Wójcik z OSP Mochnaczka Wyżna i Ryszard Gałęziowski z OSP Muszynka, Brązową Odznakę MDP Martyna Hełmecka z OSP Berest.

Wyróżnienie od Starosty Nowosądeckiego , w podziękowaniu za ofiarną służbę i działania na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na Sądecczyźnie otrzymali Jarosław Kuras z OSP Mochnaczka Niżna oraz Jan Wójcik z OSP Mochnaczka Wyżna.

Andrzej Gulewicz MTV 24
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica