Obfite opady śniegu i spore utrudnienia na drogach

Obfite opady śniegu  i spore utrudnienia na drogach
Obfite opady śniegu utrudniają (7 lutego) ruch na drogach krajowych w Małopolsce, w tym również na Sądecczyźnie. Dzisiaj, do godz. 20. zachmurzenie będzie całkowite, wystąpią opady śniegu przemieszczające się z południa na północ.

Jak podaje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Krakowie, na krańcach południowo - wschodnich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 5 cm, a miejscami  nawet do 25 cm. Stopień zagrożenia 2 w skali 3 stopniowej. Pojawią się silne zamglenia, a lokalnie - mgły. Widzialność w silnych zamgleniach wyniesie od 1000 m do 3000 m, a w mgłach i w opadach śniegu - od 200 m do 1000 m. Termometry pokażą od minus 1 do 3 stopni Celsjusza. Wiatr będzie  słaby, zmienny. W nocy również sypnie śniegiem, a zachmurzenie nieba będzie duże i całkowite.
  Natomiast jutro (piątek) przewiduje się zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami, głównie na wschodzie kraju, wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna w rejonach podgórskich wyniesie od minus 3 C do minus 1 stopnia.

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Centralne Biuro Prognoz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica