Od ucieczki przed mundurowymi do zarzutów za posiadanie i uprawę narkotyków

Od ucieczki przed mundurowymi do zarzutów za posiadanie i uprawę narkotyków
Policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową operacyjnie ustalili, że młody mieszkaniec powiatu nowosądeckiego może posiadać narkotyki. W trakcie swoich działań ustalili, że aktualnie przebywa na osiedlu Barskim w Nowym Sączu.

Gdy 7 maja przy ulicy Barskiej podjechał do niego nieoznakowany radiowóz, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Mimo pościgu uwadze funkcjonariuszy nie umknęło jednak, że w biegu 25-latek odrzucił małe metalowe pudełko.

Ustalenia policjantów szybko się potwierdziły, ponieważ w pojemniku znajdowało się kilkanaście porcji (karteczek) narkotyku LSD. Mężczyzna został zatrzymany, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli jeszcze pięć krzewów marihuany.

W efekcie 25-latek usłyszał od policjantów zarzut posiadania narkotyków oraz ich uprawy, za co grozi do 3 lat więzienia.

Wyciąg z ustawy o przeciwdziałaniu narkotyków związany z przedstawionymi zarzutami:

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 63. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Iwona Grzebyk-Dulak
Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica