Odwiedź wyjątkowe miejsca w Polsce jeszcze w te wakacje

Odwiedź wyjątkowe miejsca w Polsce jeszcze w te wakacje
Przed nami ostatni miesiąc wakacji, jeśli chcielibyście urlopowy czas spędzić inaczej niż zwykle, proponujemy go dobrze zaplanować. Marzy się Wam spokój, przestrzeń, podziwianie panoramy gór z lotu ptaka, a może chcielibyście powitać dzień wyżej niż zwykle? Jeśli nie macie jeszcze planów na ten czas, Polskie Koleje Linowe podpowiadają, na które miejsca warto postawić, by przeżyć niezapomniane chwile.

Góry to nie tylko emocje związane z aktywnościami oraz krajobrazy, które zostają w pamięci na długo. To także miejsca, gdzie w bliskim kontakcie z naturą oraz na otwartej przestrzeni można zadbać o dobrą kondycję i pozytywne emocje, a także spędzić czas z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, bo ośrodki Polskich Kolei Linowych to bezpieczny adres.

Planując wycieczkę, warto wybrać takie górskie lokalizacje, w których będziemy mogli cieszyć się spokojem, pięknem krajobrazu i które nie są jeszcze aż tak popularne. Dzięki temu doświadczymy niezapomnianych przeżyć podczas wędrówek po tych nielicznie uczęszczanych terenach.

Co warto zobaczyć i odkryć jeszcze tego lata?

Jeśli cenicie przestrzeń oraz widoki zapierające dech w piersiach, a także chcielibyście podziwiać naturalne piękno przyrody niemalże z lotu ptaka, wybierzcie się w Beskid Sądecki. Jeszcze w sierpniu oddana do użytku będzie platforma widokowa przy górnej stacji kolei gondolowej Jaworzyna Krynicka, z której rozpościera się piękny widok na panoramę Beskidu Sądeckiego.

Będąc już w Krynicy-Zdrój i odwiedzając Jaworzynę Krynicką, zachęcamy do wybrania się także na Górę Parkową. W tym roku PKL przygotowały atrakcje nieco inne niż zwykle i zapraszają na spacer na Górę Parkową prowadzący przez legendarny Park Zdrojowy w towarzystwie przewodniczki – Baby z gór. Podczas spaceru dowiecie się, jak Góra Parkowa olśniewa historią oraz jak będzie wyglądać odrestaurowany wagon kolei linowo-terenowej oraz budynki stacji dolnej i górnej po trwającym właśnie remoncie.

Odwiedzając Szczawnicę i ośrodek PKL Palenica będziecie mogli cieszyć się górską przestrzenią oraz bliskością natury. Znajdziecie się tam w centrum dwóch żywiołów wody i gór, a to wszystko za sprawą atrakcyjnych pakietów umożliwiających zarówno posłuchanie opowieści flisaków podczas spływu Dunajcem, jak i wyjazd koleją linową na szczyt Palenicy, by podziwiać imponujące widoki na panoramę Pienin, Tatr, Beskidów oraz Szczawnicę.

Na miejscu znajduje się również wiele szlaków i ścieżek, które warto odkryć. Rodziny z „Małymi Zdobywcami Gór” zapraszamy na tamtejszy szlak przygody rozpoczynający się przy górnej stacji kolei na Palenicę.

Chcesz zobaczyć naturę i trzy żywioły w akcji? To możliwe, wystarczy odwiedzić Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim. To właśnie tutaj ze szczytu podziwiać można nie tylko piękne górskie widoki, jeziora, poczuć wolność i moc płynącą z natury, ale także zachwycić się niesamowitymi akrobacjami paralotniarzy i szybowców. Na Górze Żar można skorzystać również z tras rowerowych PKL Bike Parks o różnym stopniu trudności - począwszy od Easy Line poprzez - Air Line, aż po średnio trudną trasę - Flow DownHill. Dla miłośników rowerowej jazdy downhill w ofercie PKL dostępnych jest ok. 35 km tras w trzech ośrodkach: Góra Żar, Mosorny Groń w Zawoi i na Palenicy w Szczawnicy w ramach jednej karty.

Kto rano wstaje ten pierwszy na Kasprowym

Oprócz przywoływanych górskich lokalizacji w Beskidach i Pieninach warto wspomnieć o miejscach dobrze rozpoznawalnych i chętnie odwiedzanych, jak Zakopane i Tatry. Jeśli wolny czas planujecie spędzić właśnie tam, zadbajcie o niezapomniany klimat i zaplanujcie go dobrze. Nawet w okresie lata i wakacji można doświadczać górskich pejzaży w godzinach mniej popularnych turystycznie. PKL umożliwia wyjazd na Kasprowy Wierch pierwszą koleją już o godzinie 7:00 rano, więc warto powitać dzień wyżej niż zwykle 1987 m n.p.m., delektować się spokojem i ciszą na szlaku.

Jeśli jesteście zwolennikami podziwiania zachodów słońca lub marzy się Wam romantyczny wieczór w górach, zapraszamy także na Kasprowy Wierch na najwyżej położony zachód słońca. PKL umożliwia wjazd ostatnim kursem kolei linowej o godzinie 19:00 i zjazd o godzinie 21:00. Warto zarezerwować z wyprzedzeniem bilety poprzez sklep internetowy PKL lub w biletomatach, by uniknąć oczekiwania w kolejce do kasy.

Będąc w Zakopanem, warto wybrać się również na najwyżej położoną w kraju chilloutową plażę mieszczącą się na Gubałówce, gdzie na wygodnych leżakach można nie tylko odpocząć, odprężyć się i naładować baterie, ale także podziwiać piękną panoramę Tatr. Na najmłodszych wczasowiczów na plaży czeka moc wakacyjnych atrakcji, konkursów i animacji.

Niezależnie od tego, jaką górską lokalizację wybierzecie, będzie to czas spędzony w bliskości z przyrodą i z pewnością pozwoli odpocząć duchem i ciałem.

Warto pamiętać, że odwiedzając ośrodki Grupy PKL można urlopowy czas spędzić bezpiecznie, ponieważ prowadzona jest w nich bieżąca dezynfekcja. Na terenie ośrodków PKL obowiązuje również konieczność zasłaniania ust i nosa w wagonikach kolei i budynkach.

PKL rekomenduje zakup biletów na wybrany dzień i godzinę poprzez sklep internetowy PKL lub w biletomatach. Na Kasprowy Wierch obowiązuje sprzedaż biletów imiennych.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica