Ośrodki Polskich Kolei Linowych czekają na narciarzy. Trwa naśnieżanie tras

Ośrodki Polskich Kolei Linowych czekają na narciarzy. Trwa naśnieżanie tras
W ośrodkach należących do Polskich Kolei Linowych pracują armatki do naśnieżania stoków oraz przygotowywane są trasy narciarskie na sezon zimowy 2021/2022. Od 11 grudnia miłośnicy narciarstwa i snowboardu będą mogli skorzystać z trasy udostępnionej na Gubałówce oraz na Górze Żar. W grudniu PKL planuje uruchomić trasy narciarskie we wszystkich swoich ośrodkach.

Zima to jedna z bardziej wyczekiwanych pór roku. Zwłaszcza przez dzieci oraz wielbicieli sportów zimowych, którzy co roku czekają na otwarcie stoków. Polskie Koleje Linowe zapraszają miłośników nart i snowboardu, by przywitać zimę w ośrodkach PKL. Gdzie zatem warto wybrać się w najbliższym czasie, by pozwolić sobie na narciarską aktywność i pierwsze szusy na śniegu?

Ośrodki PKL czekają na narciarzy

W ośrodkach Grupy PKL już od kliku dni naśnieżane są stoki oraz trwają przygotowania do otwarcia tegorocznego sezonu narciarskiego.

Dokładaliśmy wszelkich starań, żeby miłośnikom sportów zimowych możliwie jak najszybciej udostępnić przynajmniej część naszych tras narciarskich. Jak co roku narciarze oraz snowboardziści będą mogli liczyć na profesjonalnie przygotowane oraz ratrakowane trasy o różnym stopniu trudności. Każda osoba bez względu na umiejętności znajdzie wśród nich trasę odpowiednią dla siebie - mówi Marian Szewczyk, dyrektor ds. operacyjno-technicznych PKL.

Gubałówka – magiczny Park Światła i narty na Górnej Polanie

Osoby planujące w najbliższym czasie wyjazd do Zakopanego, zachęcamy do odwiedzenia Gubałówki, nie tylko dlatego, że dostępny jest na szczycie najwyżej położony park świetlny w kraju. Dodatkowo od 11 grudnia, na górnej polanie Gubałówki dostępna jest 300-metrowa trasa narciarska z wyciągiem orczykowym. To bardzo dobre miejsce dla początkujących, ale i średniozaawansowanych narciarzy oraz znakomity punkt widokowy na tatrzańską panoramę.

Do 15 grudnia 2021 r. trwa jeszcze przegląd techniczny kolei linowo-terenowej, ale wyjazd na Gubałówkę w tym czasie jest możliwy. Przy budynku stacji dolnej czekają na turystów busy, którymi łatwo można dotrzeć zarówno do Krainy Światła, jak i na Górną Polanę zlokalizowaną przy budynku górnej stacji PKL Gubałówka.

Góra Żar zaprasza narciarzy i turystów

Na białe szaleństwo mogą przygotować się także narciarze z Beskidu Małego oraz osoby planujące w najbliższym czasie odwiedzić Międzybrodzie Żywieckie. W ośrodku PKL Góra Żar trwa śnieżenie górnej części trasy. PKL planują 11 grudnia 2021 udostępnić narciarzom trasę nr 2 w ośrodku Góra Żar.

Jaworzyna Krynicka

Miłośnicy sportów zimowych od połowy grudnia również będą mogli wypróbować swoich sił na przygotowanych i udostępnionych trasach w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka. Otwarta zostanie również Szkoła Jaworzyna Ski&Snowboard oraz wypożyczalnia sprzętu i centrum testowe Rossignol. W ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka trwa obecnie śnieżenie tras narciarskich. Otwarcie sezonu zimowego i udostępnienie trasy nr 1 oraz trasy nr 2 zaplanowane jest na 18 grudnia. Tego dnia zostanie uruchomiona również kolej Trwa naśnieżanie tras w ośrodkach PKL Mosorny Groń w Zawoi i PKL Palenica w Szczawnicy.

W ośrodku PKL Mosorny Groń oraz PKL Palenica trwają prace związane z dośnieżaniem tras. Uruchomienie i udostepnienie tras dla narciarzy w tych ośrodkach planowane jest w połowie grudnia - w ośrodku PKL Mosorny Groń od 15 grudnia, a w ośrodku PKL Palenica od 18 grudnia.

Kasprowy Wierch – planujemy narciarskie święta w Dolinie Gąsienicowej

W ośrodku PKL Kasprowy Wierch trwają prace związane z otwarciem tras narciarskich. Naśnieżanie tych tras jest wyłącznie naturalne, dlatego termin ich otwarcia jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Uruchomienie trasy w Kotle Gąsienicowym planowane jest na święta. Wszystko jednak zależy od opadów śniegu w górach i możliwości przygotowania trasy w Dolinie Gąsienicowej. Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia kolei oraz tras narciarskich można sprawdzić na stronie PKL.

Co nowego w tym sezonie zimowym

W tym roku odwiedzający zimą ośrodki PKL mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty - „Sezonówki”, czyli wspólnego skipassu, który obejmuje trasy narciarskie i koleje linowe w ośrodkach Grupy PKL – na Kasprowym Wierchu, Gubałówce, Mosornym Groniu, Górze Żar i Palenicy. Karnet obowiązuje przez cały sezon zimowy.

Grupa PKL narciarzom zapewnia nie tylko możliwość wcześniejszego zakupu skipassu poprzez sklep internetowy i bez konieczności stania w kolejce, ale również jak najlepiej przygotowane trasy narciarskie.
PKL również dodaje nową funkcjonalność do oferty PKLpass – grywalizację, która narciarzom umożliwia śledzenie i rejestrowanie ich przejazdów. Dzięki niej miłośnicy zimowego szusowania mogą sprawdzać swoją aktywność na stokach, przejechane kilometry, a także rywalizować z innymi narciarzami oraz sprawdzać swoje wyniki z przejazdów na slalomie z pomiarem czasu.

PKL Bezpieczny adres

Ośrodki i koleje Grupy PKL działają w reżimie sanitarnym dostosowanym do aktualnych wymogów. Klientów i pracowników obowiązuje zasłanianie nosa i ust, zachowanie wymaganego dystansu i dezynfekcja rąk. W ośrodkach PKL prowadzona jest regularnie dezynfekcja powierzchni wspólnych, wagonów, biletomatów, terminali płatniczych. PKL rekomenduje rezerwację biletów z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę poprzez sklep internetowy PKL.
*****

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją działająca w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną.

Grupa PKL prowadzi swoje ośrodki w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzyna Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie. PKL jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica