Otwarcie nowej placówki szpitalno-rehabilitacyjnej w Klęczanach

Otwarcie nowej placówki szpitalno-rehabilitacyjnej w Klęczanach
14 stycznia 2023 r. w miejscu ośrodka zdrowia w Klęczanach została uroczyście otwarta nowa placówka ochrony zdrowia wraz ze szpitalem rehabilitacyjnym.

Właściciele nowego obiektu lek. med. Agnieszka Dulkiewicz , Amadeusz Dulkiewicz oraz Karolina Rozlach zaprosili na uroczyste poświęcenie i otwarcie obiektu. Szpital nosi imię lek. med. Bronisławy Dulkiewicz lekarki, związanej z tym rejonem prawie 40 lat.

Ciągły rozwój firmy, a co za tym idzie wzrost liczby pacjentów sprawił, że zrodził się pomysł wybudowania nowej przychodni, aby poprawić warunki lokalowe. Przy tej okazji pomyślano również o wybudowaniu szpitala rehabilitacyjnego tak potrzebnego w tym regionie, dostępnego dla każdego z potrzebujących pacjentów.

W kwietniu 2020 roku przekazano plac budowy, prace trwały nieprzerwanie 2 lata.

W obiekcie znajdują się: przychodnia lekarska POZ z 15 poradniami specjalistycznymi, w tym poradnia psychiatryczna, pielęgniarska opieka długoterminowa oraz szpital z 55 łóżkami, w tym dla pacjentów zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego. Placówka świadczy również usługi w zakresie rehabilitacji ambulatoryjnej z której będzie mógł korzystać każdy mieszkaniec.

Placówka wygrała kontrakt w Narodowym Funduszu Zdrowia na 55 łóżkowy
Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla osób starszych i przewlekle chorych wymagających całodobowej opieki. Już od 1 stycznia 2023 roku przyjmowani są pacjenci do nowo powstałego obiektu.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot, aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica