Partnerzy Forum Ekonomicznego na rynkach zagranicznych:Krzysztof Pawiński, Prezes, Maspex

Partnerzy Forum Ekonomicznego na rynkach zagranicznych:Krzysztof Pawiński, Prezes, Maspex
Seria eksportowa przedstawiać będzie polskie firmy obecne na rynkach międzynarodowych, ich doświadczenia, oraz perspektywy dalszej ekspansji również w kontekście kryzysu, którego katalizatorem była pandemia koronawirusa.

Seria powstała na podstawie wypowiedzi prezesów firm, partnerów Forum Ekonomicznego, które znalazły się w publikacji „Made in Poland”. Została ona wydana przez Instytut w grudniu 2020 roku wspólnie z partnerami – Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, KUKE, Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Szkołą Główną Handlową.

Krzysztof Pawiński, Prezes, Maspex

Produkty Maspeksu trafiają do ponad 60 krajów na całym świecie i są dostępne na wszystkich kontynentach poza Antarktydą. Sprzedaż zagraniczna stanowi jedną trzecią naszego rocznego obrotu. Naszymi hitami eksportowymi są niezmiennie soki i napoje Tymbark, soki dla dzieci Kubuś, a także syropy i dżemy marki Łowicz. W 2020 roku do grona najlepiej sprzedających się poza granicami naszego kraju produktów dołączyły również makrony i mąki Lubella. Eksport nie ogranicza się jednak do wyżej wymienionych, bo poza granicami kraju konsumenci na półkach największych sieci handlowych znajdą także napoje Caprio i DrWitt oraz produkty instant, takie jak: kawa cappuccino i czekolada La Festa, zabielacze do kawy Coffeeta, herbatki Ekland, kakao Brumi, napoje energetyczne Tiger, jak i ogórki i kapustę pod marką Krakus, a także ketchupy Kotlin.
Polscy producenci mają bardzo dobry indeks cenowy żywności. Możemy pochwalić się jej bardzo dobrą renomą. Konkurencyjność przy zachowaniu jakości jest dokładnie tym, co ceni się na arenie międzynarodowej. Jesteśmy również uznanym partnerem ze względu na wysokiej jakości serwis świadczonych usług i partnerską postawę w biznesie.
W tym roku Maspex osiągnie jeden z lepszych wyników w sprzedaży zagranicznej. Niewątpliwie wpływ na to ma obecna sytuacja na rynkach zagranicznych i zapotrzebowanie na produkty z naszego portfolio, ale także nasza wrodzona umiejętność sprawnego dostosowania się do oczekiwań rynkowych. Bardzo duże znaczenie ma również fakt, że nasza oferta jest zróżnicowana jeśli chodzi o kategorie produktowe. Różnorodność ta wpływa na biznes in plus.
Natomiast jest również duża niepewność wobec tego, w jakiej skali pandemia odbije się na gospodarce i naszych konsumentach w przyszłym roku. Jak mocno zmienią się nawyki konsumpcji, zakupów, trendy na świecie oraz jak mocno utrwalą się zmiany, które dziś obserwujemy. Dużym wyzwaniem będzie brexit i prowadzenie współpracy handlowej z Wielką Brytanią, jednym z większych naszych rynków jeśli chodzi o sprzedaż eksportową. Przed nami na pewno rok wyzwań.

Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z liderską pozycją w wielu segmentach rynku. W portfolio firmy znajdują się marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Dotychczas Grupa przeprowadziła 19 akwizycji. Produkty spółki trafiają do ponad 60 krajów. Przychody ze sprzedaży w 2019 r. wyniosły ponad 5 miliardów PLN, z czego 1/3 stanowi sprzedaż zagraniczna.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Newsletter Forum Ekonomiczne
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica