Pierwszy Bal Dobroczynny im. profesora Kazimierza Bartla

Pierwszy Bal Dobroczynny im. profesora Kazimierza Bartla
20 maja w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbył się Bal Dobroczynny zorganizowany przez Fundację im. prof. Kazimierza Bartla. To pierwsza tego typu impreza zorganizowana dla ponad 100 Gości, którzy hojnie wsparli Fundację w jej działaniach na rzecz poprawy jakości polskiej edukacji.

Inicjatorem Balu był Jerzy Poźniak - prezes i założyciel Fundacji, której celem jest zbieranie funduszy na rozwój uzdolnionych dzieci i młodzieży, często pochodzących z zaniedbanych rodzin. Imprezę uświetnił występ zespołu Czakram, a w rolę konferansjera wcieliła się Lidia Jazgar.

      Głównym punktem programu był występ dzieci z ZSOS nr 2 w Krakowie prowadzonych przez dyrektor Dorotę Petlic. Imprezie towarzyszyła licytacja przekazanych przez darczyńców przedmiotów, m.in. biografii Kazimierza Bartla podpisanej przez jego córkę Cecylię. Fundatorami nagród byli: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider, Marszałek Województwa Jacek Krupa, krakowski satyryk Andrzej Mleczko i wielu innych. Wśród sponsorów znalazły się również firmy, m.in. Ars-Medica, Ekoplast, Holistic Clinic Kraków czy Mart Diamonds. Łącznie udało się zebrać ponad 20 tyś zł.

     Fundacja im. Kazimierza Bartla została utworzona z inicjatywy córki profesora – Cecylii Bartel. Jej celem jest wszechstronne wspieranie rozwoju szkolnictwa w Rzeczypospolitej Polskiej. Jako organizacja pożytku publicznego o numerze KRS: 0000338823 zbiera fundusze w ramach 1%.

Więcej informacji :
Katarzyna Krupicka
e-mail: katarzyna.krupicka@primetimepr.pl
tel. 12 313 00 87

MTV 24
Źródło : Katarzyna Krupicka

Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica