Pijany wsiadł za kierownicę mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów

Pijany wsiadł za kierownicę mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów
48-letni mieszkaniec Sądecczyzny spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili też, że mężczyzna posiada dożywotni, sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za jego złamanie grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

15 lutego br. około godziny 14:40 oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na osiedlu Millenium w Nowym Sączu zderzyły się dwa samochody. We wskazane miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili, że sprawcą kolizji jest 48-letni mieszkaniec Sądecczyzny. Kierowca jaguara nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył citroena, którego kierująca zatrzymała się przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Dwójka dzieci podróżujących z sądeczanką została przewieziona do szpitala na badania.

Na miejscu kolizji policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego jaguarem – okazało się, że miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 48-latek posiada dożywotni, sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu. Grozi mu za do 5 lat więzienia.

Jazda po alkoholu niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne. Na drodze nie jesteśmy sami. Każdemu zależy, by bezpiecznie dotrzeć do celu, dlatego musimy być odpowiedzialni. Nie pozwalajmy na jazdę po pijanemu. Jeśli nietrzeźwy chce wsiąść do samochodu i odjechać, nie pozwól na to! Nie zgadzaj się również na podróż z pijanym kierowcą. Ponadto, niezwłocznie powiadom Policję, jeśli kiedykolwiek zauważysz dziwne zachowanie kierowcy na drodze (np. jedzie „wężykiem”, zajeżdża innym drogę itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica