PKL Bike Parks – wszystko czego potrzebują miłośnicy downhillowej jazdy rowerowej w jednej ofercie

PKL Bike Parks – wszystko czego potrzebują miłośnicy downhillowej jazdy rowerowej w jednej ofercie
Połowa letniego sezonu za nami, pozostałe ciepłe dni warto wykorzystać na odrobinę aktywności fizycznej. Na miłośników wyczynowej jazdy rowerowej oraz wszystkich chętnych rozpoczęcia przygody z jednośladem, w ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych czekają trasy downhillowe. Rowerzyści jeszcze w tym sezonie letnim mogą wypróbować swoich sił, poczuć flow oraz zadbać o odpowiedni poziom adrenaliny. Co czeka na amatorów jazdy downhillowej w poszczególnych ośrodkach?

Dobrze przygotowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności oraz adrenalina to elementy, które szczególnie przyciągają miłośników wyczynowej jazdy jednośladem. I zdecydowanie takie niespodzianki czekają na amatorów downhillowej jazdy rowerowej, którzy wypróbują swoich sił na trasach rowerowych należących do kompleksu PKL Bike Parks.

- W ośrodkach turystycznych Grupy PKL dostarczamy znakomitych atrakcji przez cały rok. Latem proponujemy podróż na górskie szczyty, ale także profesjonalną ofertę dla rowerzystów. PKL Bike Parks to znakomicie przygotowane ponad 35 km tras rowerowych o różnym poziomie zaawansowania, znajdujących się w trzech górskich ośrodkach Grupy PKL – na Palenicy w Szczawnicy, Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim oraz Mosornym Groniu w Zawoi. Downhillowcy i miłośnicy rowerów posiadający jedną kartę mogą korzystać z udostępnionych tras rowerowych we wszystkich trzech ośrodkach - mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Trasy „po zbóju” w ośrodku PKL Palenica

W ośrodku PKL Palenica rowerzyści mogą swoje umiejętności sprawdzić na dwóch trasach downhillowych o różnym stopniu trudności – Ciupadze oraz Rozbójniku. Trasy – jak same nazwy wskazują – są szybkie i pełne uskoków. Wyróżnia je naturalne podłoże, dlatego rowerzyści będą musieli wykazać się sporą czujnością za względu na liczne korzenie, skały i kamienie.

Pierwsza z tras w ośrodku PKL Palenica – Ciupaga – liczy 1150 m i jest przeznaczona dla zaawansowanych oraz profesjonalnych miłośników jazdy downhillowej. „Ciupaga” jest bardzo techniczna, szybka, charakteryzują ją liczne uskoki, strome ścianki oraz trawersy.

Druga z tras zjazdowych w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy – Rozbójnik – mierzy 1700 m. Mogą z niej skorzystać zarówno wprawieni w bój amatorzy jazdy downhillowej, jak i średniozaawansowani miłośnicy tego sportu. Trasa „Rozbójnik” jest pełna skoczni, band oraz trawersów. O adrenalinę na trasie zadbają liczne przeszkody typu step up oraz stoliki. Jej góry odcinek posiada liczne bandy oraz skocznie. Miłośników jazdy downhillowej zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach, które na trasie „Rozbójnik” odbędą się na początku października. Regulamin dostępny jest na stronie www.pkl.pl.

Mosorny Groń z trasami dla każdego

Bezpośrednio przy kolei krzesełkowej PKL w ośrodku na Mosornym Groniu w Zawoi na poczatkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych wielbicieli jednośladów czekają trzy trasy rowerowe.

Trasa Enduro mierzy 1676 m i jest przeznaczona dla średniozaawansowanych oraz zaawanasowanych rowerzystów. To trasa naturalna, która od rowerzystów wymaga nie lada umiejętności jazdy w górskim terenie. Charakteryzują ją liczne sekcje korzenne, kamienie, ujemne zakręty i uskoki. Posiada również przeszkody – drewniane dropy.

Rowerzyści odwiedzjący ośrodek PKL Mosorny Groń skorzystają również z trasy NorthShore o długości 115 m, która przeznaczona jest dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Trasa w całości pokryta jest drewnianą konstrukcją. Miłośnicy jednośladów na NorthShore spotkają liczne niespodzianki w postaci pochyłych zakrętów, uskoków i sztucznych muld.

Średnio zaawansowani oraz zaawansowani rowerzyści skorzystają z trasy Freeride (2190 m), o utwardzonej i wygładzonej nawierzchni. Freeride od rowerzystów wymaga dobrych umiejętności jazdy jednośladem w górskim terenie. Na trasie znajduje się dużo sztucznych muld, profilowanych zakrętów, stolików, drewnianych dropów oraz naturalnych przeszkód i nierówności, takich jak uskoki, kamienie czy korzenie.

Rowerzystom odwiedzającym ośrodek turystycznym PKL Mosorny Groń, polecamy również kompleks tras rowerowych Babia Góra Trails, znajdujący się w sąsiedztwie kolei PKL na Mosorny Groń. Kompleks liczy ponad 14,5 km tras typu single track o różnym stopniu trudności – od tras zielonych po czarne – dzięki temu nawet początkujący amatorzy jazdy downhillowej znajdą trasę idealną dla siebie.

Poczuj rowerowe „flow” na Górze Żar

Na pasjonatów kolarstwa górskiego w ośrodku PKL na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim czekają czterech trasy rowerowe, znajdujące się bezpośrednio przy kolei krzesełkowej PKL.

Easy Line to trasa, która mierzy 3800 m długości i przystosowana jest dla początkujących, średnio zaawansowanych oraz profesjonalnych rowerzystów. Dlatego polecana jest każdemu, kto chciałby zacząć swoją przygodę z jazdą downhillową.

Prawdziwa gratka na rowerzystów czeka w ośrodku PKL na Górze Żar – jedyna w Polsce trasa typu Air Line! Miłośnicy jednośladów zmierzą się na niej z ogromnymi ziemnymi bandami oraz drewnianymi konstrukcjami, takimi jak WallRide’y czy kładki o długości nawet 15 metrów. Jazda po tej niezwykle szybkiej i skocznej trasie to gwarancja niezapomnianych emocji od startu aż do samego końca. Zaawansowanym rowerzystom polecamy udział w zawodach, które na trasie Air Line odbędą się już 17 i 18 września. Regulamin dostępny jest na stronie www.pkl.pl.

Miłośnicy rowerowych skoczni koniecznie muszą wypróbować swoich sił na trasie Flow Downhill (2000 m), która charakteryzuje się różnego rodzaju skoczniami – od ziemnych wybić, drewnianych progów, naturalnych przeskoków z kamieni, aż po dwa trudne rock gardeny. Trasa posiada również niezliczoną ilość kamieni, korzeni, ciasnych zakrętów i szykan. Zaawansowani downhillowcy skorzystają z wymagającej trasy Natural Downhill o długości 1800 m. Trasa posiada step-up, kilka dropów, gapy oraz objazdy.

To nie koniec niespodzianek w ośrodku PKL Góra Żar! Na miłośników downhillowej jazdy rowerowej czeka jedyny w Polsce Skillpark – Żarogang, z licznymi muldami, linami skocznymi oraz wieloma przeszkodami, które przez cały tydzień czekają na wszystkich rowerzystów.

Trasy rowerowe, znajdujące się na terenie ośrodków turystycznych PKL wchodzą w skład kompleksu PKL Bike Parks i dostępne są dla miłośników jednośladów w ramach jednej karty. Dodatkowo od września do zakończenia sezonu rowerowego – który przewidywany jest na koniec października – rowerzyści mogą skorzystać z promocyjnych cen na jednodniowe karnety w cenie 69 zł przy zakupie on-line oraz w kasach. Karnet rowerowy upoważnia również do skorzystania ze zniżki na cały asortyment w restauracjach ośrodków na Górze Żar, Mosornym Groniu oraz Palenicy.

W ośrodku PKL Góra Żar działa również wypożyczalnia sprzętu rowerowego, serwis oraz szkoła, w ramach której pod opieką doświadczonych instruktorów można szkolić swoje umiejętności jazdy rowerowej o każdym poziomie trudności.

Informacje na temat tras rowerowych PKL Bike Parks dostępne sa na stronie www.rowery.pkl.pl. Kartę zakupić można w sklepie internetowym www.pkl.pl.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica