PKL zapraszają na Kasprowy Wierch. Trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej udostępniona dla narciarzy

PKL zapraszają na Kasprowy Wierch. Trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej udostępniona dla narciarzy
Narciarze i snowboardziści – szukający nie tylko wyśmienitych tras zjazdowych, ale i wyjątkowych miejsc pod względem widokowym – będą mogli poszusować na obu wysokogórskich trasach narciarskich w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. W najbliższy weekend Polskie Koleje Linowe udostępnią trasę narciarską w Dolinie Goryczkowej.

Sezon zimowy w górach trwa, a miłośnicy sportów zimowych mogą rozwijać swoje narciarskie pasje na trasach Kasprowego Wierchu.

- Zima w górach trwa w pełni, a na trasach narciarskich panują fantastyczne warunki. Dzięki intensywnym opadom śniegu, sprzyjającej aurze oraz zaangażowaniu pracowników PKL, narciarze mogą wypróbować swoich sił zarówno na trasie w Kotle Gąsienicowym, jak i Goryczkowym. Zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa na obie trasy udostępnione w ośrodku PKL Kasprowy Wierch – mówi Marcin Kucharski, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

Kasprowy Wierch to prawdziwa gratka dla miłośników sportów zimowych oraz święta góra narciarzy, której specjalnie nikomu nie trzeba przedstawiać.

- Dla mnie Kasprowy Wierch to niesamowite miejsce, z którym związana jestem od lat i w którym rozwijałam swoje umiejętności narciarskie. Na Kasprowym Wierchu chętnie też spędzam czas rekreacyjnie. Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele pracy wymaga odpowiednie przygotowanie tras w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej. Dlatego cieszę się już na samą myśl o spędzeniu weekendu na nartach na Kasprowym Wierchu
– mówi Agnieszka Gąsienica-Daniel, narciarka alpejska, była mistrzyni Polski w gigancie oraz siostra Maryny Gąsienicy-Daniel ambasadorki programu PolSKI Mistrz i reprezentantki Polski w narciarstwie alpejskim.

Narciarze odwiedzający ośrodek PKL na Kasprowym Wierchu mogą szusować na dwóch w pełni pokrytych naturalnym śniegiem trasach zjazdowych, które usytuowane są w Dolinie Goryczkowej i Gąsienicowej. Długość tras w ośrodku wynosi – 1,2 km w Kotle Gąsienicowym i 2,1 km w Goryczkowym. Wyśmienite warunki panują także na nartostradzie, którą z Doliny Goryczkowej można zjechać do Kuźnic.

Informacje dotyczące godzin otwarcia kolei oraz dostępności tras zjazdowych w ośrodku PKL Kasprowy Wierch znajdują się na stronie PKL.

Atrakcje dla narciarzy

Będąc na Kasprowym Wierchu warto odwiedzić centrum testowe nart i wypróbować najnowszy sprzęt z topowej kolekcji Rossignol.

PKL zachęcają również do wypróbowania nowej funkcjonalności – „grywalizacji”, przygotowanej w ofercie dla narciarzy. Grywalizacja umożliwia śledzenie i rejestrowanie przejazdów przez narciarzy. Dzięki nowej funkcjonalności miłośnicy zimowego szusowania mogą śledzić swoją aktywność na stokach, przejechane kilometry, rywalizować z innymi narciarzami oraz sprawdzać swoje wyniki z przejazdów na slalomie z pomiarem czasu, który na Kasprowym Wierchu dostępny jest na trasie w Dolinie Gąsienicowej.

PKL dla wszystkich miłośników sportów zimowych przygotowały skipass, który umożliwia korzystanie z tras narciarskich nie tylko na Kasprowym Wierchu, ale i w pozostałych ośrodkach należących do Grupy na: Gubałówce, Mosornym Groniu, Górze Żar i Palenicy. PKLpass ważny jest przez cały sezon zimowy i można zakupić go wygodnie wcześniej z domu poprzez sklep internetowy i tym samym udać się prosto na stok, bez konieczności stania w kolejce do kasy.

Ośrodki PKL czekają na narciarzy

Grupa PKL udostępnia trasy narciarskie we wszystkich swoich ośrodkach. Narciarze oraz snowboardziści mogą liczyć na profesjonalnie przygotowane oraz ratrakowane trasy o różnym stopniu trudności.

PKL Gubałówka

Osoby wybierające się do Zakopanego, oprócz ośrodka PKL Kasprowy Wierch, mogą odwiedzić Gubałówkę i skorzystać z udostępnionej 300-metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym. Na turystów spragnionych adrenaliny w ośrodku PKL Gubałówka czeka także specjalnie wyprofilowany ze śniegu zajazdowy tor snowguubing'owy. Po narciarskich akrobacjach warto również odwiedzić magiczną Krainę Światła, która znajduje się przy górnej stacji kolei na Gubałówkę.

PKL Jaworzyna Krynicka

Jeśli natomiast szukacie miejsca na rodzinne szusowanie zapraszamy do ośrodka PKL Jaworzyna Krynicka. Dorośli mogą spędzić tam aktywnie czas na udostępnionych trasach: głównej o długości 2600 m, trasie nr 2 o długości 900 m, trasie nr 3 o długości 700 m oraz trasie nr 6 o długości 1050 m, która dostępna jest także po zmroku. Z kolei na najmłodszych w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka czeka wyciąg szkoleniowy Żółwik. Osoby nieposiadające swojego sprzętu mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz centrum testowego Rossignol.

PKL Góra Żar
Ośrodek PKL Góra Żar oferuje trzy trasy narciarskie. Czynna jest kolej linowo-terenowa oraz wyciągi orczykowe obsługujące narciarzy i snowboardzistów.

PKL Palenica

W Szczawnicy na narciarzy czekają trasy zjazdowe o różnym stopniu zaawansowania. Każdy znajdzie wśród nich tę odpowiednią dla siebie – od łatwych – Szafranówka 1 – po rodzinne – Palenica 2 – aż do trudnych – Palenica 1 i Szafranówka 2.

PKL Mosorny Groń

W ośrodku PKL Mosorny Groń narciarze mogą skorzystać z 1,5 km trasy. Przez całą zimę stok jest profesjonalnie przygotowywany i oświetlony na całej długości, co oznacza, że amatorzy sportów zimowych mogą z niego korzystać również w godzinach wieczornych.

W ośrodku PKL Palenica oraz Mosorny Groń przy zakupie skipassu przez stronę internatową www.pkl.pl oraz dla posiadaczy karty PKLpass aktualne rabaty wynoszą 15%, szczegółowe informacje znajdują się na stronie sklepu internetowego PKL.

Na narty z PKL TOURS

Polskie Koleje Linowe jako touroperator turystyczny umożliwiają również udział w jednodniowej wycieczce zorganizowanej z Krakowa do Zakopanego, dzięki której turyści spędzą aktywnie i atrakcyjnie czas w bliskości z naturą. W ramach oferty oferowanej przez PKL TOURS narciarze będą mogli skorzystać z całodniowego skipassu obejmującego wyjazd koleją na Kasprowy Wierch oraz kolejami krzesełkowymi w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej, a także poszusować na trasach w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Cena wycieczki obejmuje także śniadanie na szczycie, całodzienną opiekę pilota oraz – co bardzo istotne – ubezpieczenie NNW.

Więcej informacji na temat wycieczki oraz oferty znaleźć można na stronie PKL Tours.

Informacje dotyczące warunków atmosferycznych oraz komunikaty pogodowe znajdują na stronie TOPR, TPN oraz Odpowiedzialnie w góry. Nie tylko narciarzom, ale i wszystkim wybierającym się na szlaki górskie przypominamy o zachowaniu zasad ostrożności oraz odpowiedzialnym pobycie w górach.

PKL rekomendują rezerwację biletów z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę przez sklep internetowy PKL.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.


Andrzej Gulewicz MTV 24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica