Planeta Hitów Muzyczne Lato : GŁOS SENIORA & MTV24.TV polecają 52. Festiwal i. Jana Kiepury

Planeta Hitów Muzyczne Lato : GŁOS SENIORA & MTV24.TV  polecają   52. Festiwal i. Jana Kiepury
52. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, 11-18 sierpnia 2018

Nie tylko Wiedeń dla Jana Kiepury! Bilety już w sprzedaży!

Wielkie show „Wiedeń dla Kiepury” pełne muzyki i tańca, na które złożą się przeboje ze słynnych operetek m.in. Straussa, Lehara, Kalmana w wykonaniu najlepszych artystów z Wiednia – to atrakcja tegorocznego 52. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Wystąpią śpiewacy: Isabel Seebacher , Elisabeth Schwarz, Vincent Schirrmacher, Jeffry Treganza oraz grupa taneczna Tanzformation i najsłynniejsza orkiestra operetkowa Wiener Opernball Orchester pod dyrekcją Uwe Theimera.

Festiwal, zorganizowany przez Gminę Krynicę-Zdrój i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju rozpocznie się 11 sierpnia i jak zapowiada burmistrz Dariusz Reśko będzie niezwykle atrakcyjny. Wystąpi międzynarodowe grono artystów m.in.: Luis Chapa, tenor, gwiazda Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Mari Moriya solistka światowych scen operowych, w tym także nowojorskiej Metropolitan Opera, Katerina Hebelkova artystka Opery Narodowej w Pradze, Aliaksandr Mikhniuk solista Teatru Wielkiego w Mińsku. Nie zabraknie także polskich solistów, w tym m.in. Wojciecha Śmiłka, basu Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, znanego ze scen Europy. Zagra również druga wiedeńska orkiestra Wiener Solisten Orchester pod dyrekcją Jaroslava Kyzlinga, dyrektora Opery Narodowej w Pradze, a także polskie zespoły m.in.: Filharmonii Dolnośląskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Filharmonii Podkarpackiej.

Nurt koncertów wieczornych zainauguruje lubiany przez publiczność Piotr Rubik (11 sierpnia) przypominając swoje największe przeboje. Dzień później (12 sierpnia) koncert „Czardaszem przez operetkę”, poświęcony zostanie pamięci Marty Eggerth, żony patrona festiwalu, artystki operetkowej, w 5.rocznicę Jej śmierci. Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” przedstawi (13 sierpnia) program „Kalejdoskop barw Polski”, na który złoży się śpiew i taniec w układach słynnych choreografów. Spektakl „Cosi fan tutte”, czyli jedna z najsłynniejszych zabawnych oper Mozarta, nazywana szkołą kochanków, zostanie zaprezentowana (14 sierpnia) przez uzdolnioną wokalnie młodzież z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Najpiękniejsze fragmenty oper w wykonaniu artystów światowych scen, także słynnej nowojorskiej MET złożą się na koncert „Aria dla Krynicy” (15 sierpnia). Już stało się tradycją, że jeden z wieczornych koncertów poświęcony jest młodym utalentowanym artystom. Tak będzie i w tym roku, a wieczór „Kiepura i co dalej?” (16 sierpnia) wypełniony zostanie przebojami z oper i operetek. Najbardziej operowe requiem w historii światowej muzyki, czyli Requiem Verdiego zaprezentuje (17 sierpnia) międzynarodowe grono artystów pod batutą Stanisława Krawczyńskiego. Wykonanie tego jednego z najpiękniejszych dzieł w historii muzyki poświęcone zostanie pamięci Bogusława Kaczyńskiego. Na finał (18 sierpnia) zaplanowana została wielka gala straussowska „Wiedeń dla Kiepury”, prawdziwe operetkowe show, pełne muzyki, śpiewu i tańca.

Osiem wieczornych koncertów, to tylko część atrakcji tegorocznego festiwalu. Pozostałe wydarzenia artystyczne ujawnimy niebawem. Szczegóły koncertów i bilety: www.festiwalkiepury.pl

Bilety można także zarezerwować: telefonicznie pod nr: 18 / 471 07 50 lub 18 / 471 07 51 (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00); a także e-mailem na adres: administracja@ckkrynica.pl

Zapraszamy!

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz ( Rzecznik Festiwalu ) .

Materiał dzięki uprzejmości redakcji GŁOS SENIORA


Planeta Hitów Muzyczne Lato 2018 poleca lekturę GŁOS SENIORA .

MTV24.TV zaprasza na Andrzejowy Weekend z Głosem Seniora od 30.11 do 02.012. 2018 .
30.11. Bal Andrzejkowy z wróżbami , konkursami z nagrodami , a 01.12. Biesiada Góralska z pieczonymi kiełbaskami , muzyką "na żywo" i niespodziankami.


Opracował : Fonomedia Group dla MTV24.TV
Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica