Podsumowanie działań „Prędkość” na Sądecczyźnie. Średnio co 11 minut policjanci zatrzymywali kierowcę jadącego za szybko

Podsumowanie działań "Prędkość" na Sądecczyźnie. Średnio co 11 minut policjanci zatrzymywali kierowcę jadącego za szybko
W niedzielę 5 lipca br. policjanci sądeckiej drogówki na terenie miasta i powiatu prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ta cykliczna akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w ramach działań prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem. W efekcie policjanci zatrzymali 83 kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością, w tym jednego który był nietrzeźwy. Ponadto policjanci zatrzymali dwóm kierującym prawo jazdy z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.

Niechlubnym rekordzistą był kierowca renaulta, który przy ograniczeniu prędkości do 60km/h na al. Piłsudskiego w Nowym Sączu pędził 136 km/h, czyli o 76 za szybko! Z kolei w Jazowsku motocyklista w terenie zabudowanym nie dość, że jechał z prędkością 116km/h to jeszcze wyprzedzał na skrzyżowaniu.
***
Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Dlatego policjanci stale apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność jest niezbędna m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
           Zespół ds. Komunikacji Społecznej
           Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica