Policja przypomina o nowych przepisach dotyczących kierowców.

Policja przypomina o nowych przepisach dotyczących kierowców.
Policjanci przypominają, że od 18 maja zmieniły się przepisy dotyczące kierowców. Obecnie prowadzenie pojazdu, pomimo cofnięcia uprawnień jest przestępstwem. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego, który złamał ten przepis.

25 maja Jazowsku policjanci zatrzymali do kontroli auto marki Suzuki. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca nie posada prawa do kierowania pojazdami. - "Uprawnienie osobie tej zostało cofnięte w drodze decyzji administracyjnej w 2012 roku". – mówi sierż. szt. Justyna Basiaga, z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "75. letniemu kierowcy, w myśl znowelizowanych przepisów Kodeksu Karnego (art. 180a) grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”
    Nowe przepisy zaostrzają karę wobec kierowców przekraczających prędkość w obszarze zabudowanym. Od momentu wejścia ich w życie, na terenie powiatu nowosądeckiego zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami czterem kierowcom. Trzech straciło prawo jazdy na terenie powiatu, natomiast ostatni – w Nowym Sączu.

(MK) KM Policji Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica