Policjanci kontrolowali pojazdy. Ośmiu nie dopuścili do ruchu.

Policjanci kontrolowali pojazdy. Ośmiu nie dopuścili do ruchu.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy na terenie miasta i powiatu prowadzili 18cykliczne działania pod nazwą „Bus i truck”. Skontrolowali 52 pojazdy, w tym 29 autobusów i 6 samochodów ciężarowych. Ośmiu nie dopuścili do ruchu.

- "Funkcjonariusze sprawdzali między innymi czy pojazdy nie są przeładowane, czy przewożone ładunki są prawidłowo zabezpieczone, a przede wszystkim kontrolowali trzeźwość kierowców, prędkość i stan techniczny pojazdów". – informuje Aneta Bieryt – z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - „Niestety, dla 26 kierowców kontrola zakończyła się mandatem. Policjanci sądeckiej „drogówki” zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych autobusów i - ze względu na fatalny stan techniczny - nie dopuścili do ruchu 8 pojazdów.
   Policja apeluje do pasażerów o zgłaszanie sytuacji związanych z przepełnieniem busów, jak również stwierdzeniem lub podejrzeniem złego stanu technicznego pojazdów. Taka inforamcja może niejednokrotnie zapobiec tragedii.

Małgorzata Kareńska foto przykładowe

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica