Policjant ze Starego Sącza odznaczony za honorowe krwiodawstwo

Policjant ze Starego Sącza odznaczony za honorowe krwiodawstwo
Odznaka "Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Narodu Polskiego" to dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny - bezinteresowne i długoletnie oddawanie krwi. Otrzymał ją st. sierż. Paweł Mrowca z Komisariatu Policji w Starym Sączu. Policjantem jest od pięciu lat, a krew oddaje od szesnastu.

Mimo, że Minister Zdrowia odznaczył policjanta końcem ubiegłego roku, przez stan epidemii wyróżnienie trafiło do policjanta dopiero kilka dni temu. Bez względu na to cieszy go tak samo. 9 listopada br. funkcjonariusz odebrał odznakę w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu.

Przy Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu prężnie działa Klub Honorowych Dawców Krwi, zrzeszający obecnie kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Sądeccy policjanci od lat organizują i aktywnie włączają się w akcje oddawania krwi, a dzieląc się tym bezcennym darem przyczyniają się do ratowania zdrowia i życia innych ludzi. W kilku ostatnich akcjach krwiodawstwa przeprowadzonych na terenie sądeckiej komendy zarówno policjanci, jak i pracownicy cywilni oddali kilkadziesiąt litrów krwi.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Iwona Grzebyk-Dulak
            Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica