Polskie Koleje Linowe ze skipassem sezonowym dla narciarzy na najbliższą zimę

Polskie Koleje Linowe ze skipassem sezonowym dla narciarzy na najbliższą zimę
Nowy sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy sportów zimowych oraz stacje narciarskie przygotowują się na białe szaleństwo, które już niebawem zagości na polskich stokach. Dodatkowo w tym roku entuzjaści narciarstwa mogą liczyć na niespodziankę – sezonowy karnet – który Polskie Koleje Linowe przygotowały z myślą o osobach odwiedzających trasy narciarskie w ośrodkach Grupy PKL.

Polskie Koleje Linowe przygotowują się do sezonu narciarskiego i ulepszają ofertę tak, by zadowolić wszystkich miłośników sportów zimowych. Wielbiciele narciarstwa mogą już zacząć ostrzyć narty i przygotowywać deski snowbordowe, ponieważ w tym roku lista zimowych atrakcji PKL zostanie wzbogacona o jeszcze jedną pozycję - „Sezonówkę”, czyli wspólny skipass na cały sezon zimowy obejmujący trasy narciarskie i koleje linowe w ośrodkach Grupy PKL – na Kasprowym Wierchu, Mosornym Groniu, Górze Żar i Palenicy.

Tworząc ofertę zimową, zależy nam, by narciarze mogli wybierać pomiędzy trasami o różnym stopniu zaawansowania. Zarówno PKL pass, jak i skipass sezonowy są sposobem na dostęp do wielu tras narciarskich w ramach jednego karnetu. Dla miłośników sportów zimowych obie oferty dostępne są w specjalnej cenie
– mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Na trasach narciarskich ośrodków Grupy PKL – Mosornym Groniu w Zawoi, Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim oraz Palenicy w Szczawnicy i ośrodku PKL Kasprowy Wierch – osoby korzystające z sezonowego skipassu mogą jeździć przez cały sezon bez ograniczeń. W ośrodku PKL Kasprowy Wierch koleje linowe w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej oraz trasy narciarskie dostępne są w ramach sezonówki PKL przez całą zimę, jednak ze względu na ograniczenia przepustowości kolei głównej na Kasprowy Wierch wymagana jest rezerwacja tzw. miejscówki na wybrany dzień i godzinę z dopłatą za rezerwację w wysokości 35 zł. Wszystkie skipassy i bilety wraz z sezonówką można zakupić przez stronę internetową PKL. Bilety na sezonówkę w promocyjnej cenie - ulgowe 720 zł i 850 zł dla osób dorosłych - dostępne są w przedsprzedaży do końca listopada.

Wprowadzona nowa oferta sezonowa na trasy narciarskie PKL dostępna jest w sprzedaży, a osoby zainteresowane zimową atrakcją mogą kupić ją na stronie PKL.

Narciarze oraz snowboardziści, którzy w nadchodzącym sezonie zimowym odwiedzą stoki w ośrodkach Grupy PKL, jak co roku będą mogli liczyć na profesjonalnie przygotowane trasy. Dodatkowo na ten sezon zimowy przygotowaliśmy „Sezonówkę”, czyli ofertę pozwalająca narciarzom poszusować na różnych trasach w czterech wyjątkowych ośrodkach Grupy PKL. „Sezonówka” to jednorazowa płatność i wielokrotna możliwość jazdy na trasach w ośrodkach PKL - dodaje Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

PKL Kasprowy Wierch
Najbardziej znana i najwyżej położona stacja narciarska znajduje się w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Tę stację narciarską charakteryzują długie, miejscami wymagające oraz pokryte w pełni naturalnym śniegiem trasy, które usytuowane są w Dolinie Goryczkowej i Gąsienicowej. Długość tras w ośrodku PKL Kasprowy Wierch – 1200 metrów w Kotle Gąsienicowym i 2100 w Goryczkowym – sprawia, że zjazd z nich będzie ogromnym przeżyciem oraz wyzwaniem nawet dla wprawionych już narciarzy.

PKL Palenica w Szczawnicy
Zimą na Palenicy warto spróbować swoich sił na trasach narciarskich o różnym stopniu zaawansowania. Każdy bez względu na poziom umiejętności narciarskich znajdzie tu trasę odpowiednią dla siebie – od łatwych – Szafranówka 1 – po rodzinne – Palenica 2 – aż do trudnych – Palenica 1 i Szafranówka 2.

Ośrodek PKL Palenica to idealne miejsce dla osób zarówno rozpoczynających przygodę z narciarstwem, jak i zaawansowanych miłośników sportów zimowych. Trasy na Palenicy są areną treningów i zawodów narciarskich z kalendarza PZN i FIS. Ośrodek jest głównym miejscem treningowym dla narciarzy objętych programem PolSKI Mistrz, którego celem jest rozwój kompetencji narciarskich i szkolenie przyszłych mistrzów w tej dyscyplinie. PKL wraz z PFR i PZN są inicjatorami programu PolSKI Mistrz wspierając na trasie do mistrzostwa młodych narciarzy.

PKL Mosorny Groń
Mosorny Groń to nowoczesny ośrodek turystyczno-narciarski należący do Grupy PKL. Posiada trasę narciarską z homologacją FIS, która liczy sobie prawie 1,5 km i w większości jest oznaczona jako czerwona – średnio trudna. Pięknie położona z imponującym widokiem na Babią Górę oraz świetnymi parametrami cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników białego szaleństwa. Przez całą zimę stok jest profesjonalnie przygotowywany, a w godzinach wieczornych na całej długości dobrze oświetlony, dlatego można z niego korzystać również po zmroku.

PKL Góra Żar
Ośrodek PKL Góra Żar znajdujący się w Beskidzie Małym nad Jeziorem Międzybrodzkim, oferuje narciarzom trasę o długości 1600 m, która jest jedną z najdłuższych tras zjazdowych w Beskidach. Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze sportami zimowymi, mogą szkolić umiejętności jazdy na nartach na trasie niebieskiej o długości 300 m, do której prowadzi wyciąg orczykowy.

PKL Bezpieczny adres
Ośrodki i koleje Grupy PKL działają w reżimie sanitarnym dostosowanym do aktualnych wymogów. Klientów i pracowników obowiązuje zasłanianie nosa i ust, zachowanie wymaganego dystansu i dezynfekcja rąk. W ośrodkach PKL prowadzona jest regularnie dezynfekcja powierzchni wspólnych, wagonów, biletomatów, terminali płatniczych. PKL rekomenduje rezerwację biletów z wyprzedzeniam na wybrany dzięń i godzinę poprzez sklep internetowy PKL.
*****
Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją działająca w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną.

Grupa PKL prowadzi swoje ośrodki w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzyna Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie. PKL jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica