Pomóżmy dziecięcemu zespołowi z Ghany w realizacji marzeń.

Pomóżmy dziecięcemu zespołowi z Ghany w realizacji marzeń.
Po trzech latach starań, dziecięcy zespół Freespirit Art Group z Ghany zaprezentował się na XXI Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór. Udało się pokonać wszystkie trudności wizowe. Kilkunastoosobowa ekipa z Afryki mieszkała i koncertowała wspólnie z zespołem Gorgany ze Lwowa (Ukraina) oraz Hulajnikami z Milówki (Polska). Swój DZIEŃ afrykańsko – ukraińsko – żywiecki ten tercet w Krynicy – Zdroju miał we czwartek (25 lipca). 

Członkami Zespołu Tańca Ludowego Freesprit z Ghany są dzieci mieszkające w rybackiej wiosce Moree. (Zatoka Gwinejska). Repertuar obejmuje bogactwo tańców pochodzących głównie z różnych części tego afrykańskiego kraju. Towarzyszy zespołowi grupa muzyków grająca na różnych bębnach, dzwonkach, oraz specjalnych rogach. 
  Organizacją przyjazdu grupy do Europy zajęła się Fundacja Freespirit z Gdańska. Jej prezeską i założycielką jest Krystyna Choszcz, która zadedykowała ją - zmarłej w Afryce na malarię - córce Kindze. Ta młoda podróżniczka niosła pomoc dzieciom na Czarnym Lądzie. 
  Głównym celem projektu prowadzonego przez Fundację jest udział dziecięcego zespołu Ghany w międzynarodowych festiwalach, a także prezentacja bogactwa afrykańskiej kultury i tradycji. Spotkanie dzieci z różnych regionów świata tworzą wspólne dzieło, jakim będzie finałowy koncert. Festiwale to miejsce współpracy i wymiany doświadczeń. Są atrakcją kulturalną letniego sezonu dla mieszkańców kilku regionów. 
   Fundacja zbiera pieniądze na sfinansowanie wakacyjnych podróży Freespirit do Francji i Polski. Potrzeba jeszcze 8760 zł. Do zakończenia projektu pozostało tylko kilka dni. Więcej szczegółów oraz filmy poświęcone temu zespołowi, można znaleźć na stronie: http://polakpotrafi.pl/projekt/afryka-nie-znika?utm_source=Project Liczy się każda złotówka!. 

Oprac. Małgorzata Kareńska fot. aut. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica