Potrzebna pomoc dla rodaków ze Lwowa!

Potrzebna pomoc dla rodaków ze Lwowa!
Od 19 kwietnia w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu można składać dary dla lwowiaków, które trafią do domów dziecka, sierocińców oraz hospicjum.
 
Jak informują organizatorzy „Akcji Lwów 2018” potrzebne są pieluchy, dziecięce i dla osób dorosłych w podeszłym wieku, środki higieny osobistej, na przykład mydła, szampony, chusteczki nawilżane, materiały opatrunkowe i leki, środki czystości, a wśród nich proszki do prania, płyny do mycia.
  Ponadto artykuły gospodarstwa domowego: naczynia, sztućce, przybory kuchenne żelazka. Ubrania i buty dla dzieci i młodzieży, na przykład białe bluzki i koszule, piżamy, dresy sportowe, pantofle, buty sportowe (w rozmiarach od 34 do 44), skarpetki i rajstopy. Artykuły papiernicze, szkolne i biurowe (potrzebna jest na przykład drukarka), sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne dla dzieci, sprzęt grający i nagłaśniający, zabawki i słodycze. Mile widziane byłyby też przybory krawieckie oraz wyposażenie do pracowni stolarskiej.
    Konwój z darami wyruszy 14 czerwca. Pojadą z nim motocykliści z grupy Sącz-Bikers oraz ich przyjaciele – motocykliści z innych miast, do których dołączą na Ukrainie także tamtejsi miłośnicy jednośladów.
   Sądeczanie mogą przynosić dary do Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Szwedzkiej 2, które czynne jest od poniedziałku do piątku od 9 – 17 , a w soboty w godz. 9 – 13. Tam też znajduje się szczegółowa lista niezbędnych rzeczy, o jakie proszą lwowiacy.

(MK)

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica