Pozyskano 13,5 litra bezcennego leku.

Pozyskano 13,5 litra bezcennego leku.
Po raz kolejny krwiodawcy i strażacy nie zawiedli. W niedzielnej akcji (14 stycznia), która odbyła się w JRG w Krynicy-Zdroju zarejestrowano 40 osoby, dokonano 30 pobrań i pozyskano 13,5 litra bezcennego leku.

Akcja poboru krwi cieszyła się dużym zainteresowaniem. – „Wśród dawców byli starsi i młodsi (kobiety i mężczyźni), jak również zaprzyjaźnieni krwiodawcy z OSP w Ptaszkowej, Czaczowa oraz goście z Warszawy, przebywający na kuracji w Krynicy-Zdroju, którzy tego dnia postanowili odwiedzić krynicką straż pożarną – mówi kpt. Dariusz Cieśla, koordynator akcji „Ognisty Ratownik-Gorąca Krew” - Celem programu jest poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew.  Środowisko strażackie kolejny raz potwierdziło, że zawsze można na nich liczyć. Potrzebujących tego bezcennego leku nie brakuje”.
   Na wyróżnienie zasługują jednostki: OSP Mochnaczka Niżna (7 dawców), OSP Ptaszkowa (5 dawców), OSP Czaczów (3 dawców), a także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy Zdroju (5 dawców. – Oddający krew zostali obdarowani czekoladami. Dodatkowo, jako klub „Ognista Kropla” przygotowaliśmy poczęstunek w postaci tradycyjnego czerwonego barszczu z pasztecikiem. Każdy otrzymał też kalendarz klubu HDK, smycz . Można było również pobrać wodę mineralną Zdroje Piwniczna przekazaną od darczyńcy. – dodaje kpt Dariusz Cieśla. –"Zorganizowaliśmy specjalne miejsce dla dzieci do rysowania i kolorowania strażackich obrazków, aby rodzic mógł bez przeszkód oddać krew nie martwiąc się o swoje pociechy". Następna akcja poboru krwi odbędzie się 28 stycznia w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego w Muszynie ul. Krzywa 1.

(MK) fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica