Reebok Spartan Race Kraków - udane rozpoczęcie sezonu 2017

Reebok Spartan Race Kraków  - udane rozpoczęcie sezonu 2017
8 kwietnia na Krakowskich Błoniach w Krakowie odbył się wyścig Spartan Sprint. Bieg z 24 przeszkodami na dystansie ponad 7 kilometrów pokonało 2179 uczestników z ponad 25 krajów. Po raz pierwszy w Polsce rozegrano także wersję dla niepełnosprawnych – Spartan Special, w której wystartowało 10 zawodników na wózkach. Nie zabrakło także najmłodszych – z łatwiejszymi wersjami przeszkód oraz własną wersją trasy zmierzyło się blisko 600 dzieci.

Fala elita, czyli zawodników walczących o miejsce na podium oraz nagrody finansowe wystartowała o godzinie 9:00. Kwadrans później ruszył czas dla elity kobiet. Najlepszy na trasie okazał się Peter Zizka, który pokonał trasę w czasie 33 minuty oraz 26 sekund. Tuż za nim na podium uplasowali się Piotr Marmol oraz Grzegorz Szczechla. Kategorię kobiet wygrała Kristýna Hůrková. Miejsce drugie zajęła Tatsiana Pekhtserava. Pierwsza Polka, Agata Pietroszczek była trzecia– jedna z najbardziej utytułowanych polskich biegaczek przeszkodowych, zdobywając tym samym eliminację do Mistrzostw Świata.

Trasa Spartan Race jest jak życie – nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Na uczestników w sobotę czekały zasieki, ściany, równoważnie czy wspinaczka na linę. Zapału biegaczy nie ostudziła nawet kąpiel w zimnej wodzie przyparkowego kanału. Za nieukończenie przeszkody uczestnik musiał wykonać karne 30 burpees, czyli tzw. „padnij-powstań”. Po ukończeniu biegu widać było prawdziwą satysfakcję, o której przypominać będzie pamiątkowy medal."