RIKUDO – następca SUDOKU

RIKUDO – następca  SUDOKU
Dekadę temu moda na sudoku ogarnęła cały świat, ale znana gra zatraciła już urok nowości. Dwóch młodych francuskich inżynierów, odpowiadając na potrzeby miłośników gier logicznych, wymyśliło nową rozrywkę - Rikudo. Gra polega na umieszczeniu na sześciokątnej planszy cyfr w odpowiedniej kolejności. Rikudo jest dostępne bezpłatnie na stronie www.rikudo.pl.

Nazwa Rikudo to po japońsku « sześć ścieżek ». Twórców gry zainspirowała postać Mędrca Sześciu Ścieżek ze słynnej mangi Naruto. Gra choć prosta jest bardzo wciągająca. Statystyki strony pokazują, że jeśli ktoś zagra raz szybko wraca, by odkrywać nowe plansze. W Rikudo mogą grać nawet dzieci, ale najtrudniejsze poziomy przysporzą kłopotów nawet najwybitniejszym umysłom.
     Gra jest dostępna na razie po francusku, angielsku i po polsku. Czemu akurat po polsku? - Ożeniłem się z Polką, często bywam w Warszawie, więc od razu chciałem, aby strona miała swoją polską odnogę – mówi Xavier Délen, współtwórca gry, doktor fizyki.

Co wyróżnia Rikudo na tle innych gier ?
- proste zasady
- w grze nie potrzeba liczyć
- można w nią grać na komputerze, na tablecie i smartfonie, ale też na zwykłej kartce papieru
- plansze są o różnym stopniu trudności, od łatwych po diabelnie trudne
- można wyzwać na pojedynek swoich znajomych i grać z nimi on-line
- gra jest całkowicie darmowa

Twórcy gry chętnie udostępniają grę bezpłatnie, zarówno do publikacji w prasie, jak i na wybranych stronach internetowych. Posiadacze smarfonów mogą, również za darmo, ściągnąć aplikację mobilną Rikudo : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Rikudo

MTV 24
Źródło : agencja Face it !Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica