Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 965 Zielona-Limanowa - etap I i II.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 965 Zielona-Limanowa - etap I i II.
Aktualnie trwa proces projektowania oraz pozyskiwania uzgodnień i decyzji niezbędnych do wykonania robót. Proces projektowania jest na bardzo zaawansowanym poziomie. Są już pozyskane zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych na kilka kilometrów przebudowywanej drogi.

Kolejnym etapem realizacji zadania jest wprowadzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na ul. Witosa w Limanowej umożliwiającego prace w pasie drogowym na części jezdni, co nastąpi 7 czerwca br. (środa). Prace te będą polegały na budowie pasa do lewoskrętu oraz przebudowie konstrukcji jezdni. Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, a co za tym idzie wykonywanie robót na tym odcinku, skutkować będzie utrudnieniami w ruchu. Pojawią się czasowe ograniczenia szerokości jezdni, a w późniejszym czasie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia te potrwają do końca lipca. Apel do pieszych i kierowców aby zachowali szczególną uwagę i ostrożność, oraz o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

       Modernizacja DW 965 na odcinku blisko 17,7 km obejmie m.in. wzmocnienie konstrukcji jezdni, poszerzenie jezdni, przebudowę kolizyjnych skrzyżowań, korektę promieni łuków drogowych, budowę ronda oraz przebudowę trzech obiektów mostowych. Nowa nawierzchnia podniesie komfort jazdy, a w miejscach zabudowanych dodatkowo ograniczy hałas, jaki obecnie generują przejeżdżające pojazdy. Będzie też bezpieczniej. Piesi zyskają chodniki i zatoki autobusowe. Trasa zostanie wyposażona w urządzenia bezpieczeństwa ruchu – bariery oddzielające ruch pieszych i pojazdów. Przejścia dla pieszych i dojścia do przystanków komunikacji zbiorowej zostaną oświetlone.

     Pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z nowej trasy w październiku 2018 roku. Wartość robót realizowanych na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie to blisko 42 mln zł brutto.


MTV 24
Źródło : Skanska S.A. Zespół ds. Komunikacji / Communication Team

 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica