Rusza promocja zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego.

Rusza promocja zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego.
Wczoraj, 14 września rozpoczęła się kampania promocyjna propozycji zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, która potrwa miesiąc. W tym czasie autorzy projektów będą mieli możliwość przekonania mieszkańców do swoich pomysłów.
 
 Do I edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy Krynicy – Zdroju zgłosili 20 wniosków . Po ich weryfikacji do głosowania zakwalifikowano 15 projektów. Ogromną zasługę przyniosła kampania informacyjna prowadzona od 11 lipca.
     Podczas weryfikacji projektów, która trwała od 20 lipca, we wnioskach zawierających błędy formalne lub merytoryczne ich mieli możliwość jednorazowego naniesienia poprawek.  – „Bardzo cieszy duże zaangażowanie mieszkańców w sprawy naszego miasta, które pokazuje liczba złożonych wniosków „– mówi Dariusz Reśko, Burmistrz Krynicy-Zdroju. – Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką liczbę mieszkańców, 20 złożonych projektów, z czego 15 zakwalifikowanych pod głosowanie, to naprawdę świetny wynik.
   Autorzy projektów mieli możliwość konsultacji z pracownikami urzędu przy opracowaniu wniosków. Większość z nich dotyczy budowy lub remontu miejskiej infrastruktury. Jednak pojawiły się propozycje uatrakcyjnienia czasu wolnego. Szacunkowe wartości zgłoszonych propozycji realizacji zadań wahają się od 16 000 zł do ponad 180 000 zł.
   Głosowanie na proponowane do realizacji zadania odbędzie się od 30 września do 14 października. Głosować będą mogli zameldowani mieszkańcy Krynicy - Zdroju, którzy ukończyli 16 lat. Każdemu przysługiwać będzie jeden głos na dowolny projekt. 22 października zostaną ogłoszone wyniki . Więcej informacji na stronie www.krynica-zdroj.pl
 
(MK). fot aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica