Sądeccy policjanci przejęli nielegalny tytoń

Sądeccy policjanci przejęli nielegalny tytoń
48 worków strunowych z krajanką tytoniu o łącznej wadze 13 kg zabezpieczyli sadeccy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Kobieta i mężczyzna, którzy handlowali tytoniem bez polskich znaków akcyzy usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadząc liczne działania operacyjne ustalili dwójkę sądeczan podejrzewanych o nielegalne posiadanie tytoniu. Kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi i przeszukali ich mieszkania, okazało się, że była tam krajanka tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W jednym z mieszkań policjanci skonfiskowali 28 worków strunowych zawierających 8 kg tytoniu, a w drugim 20 worków z 5 kg krajanki.

Ponadto mundurowi ustalili, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna w ciągu ostatnich kilku miesięcy nabyli w sumie 32 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy, a następnie sprzedawali ją wśród swoich klientów. Tym nielegalnym procederem handlarze narazili Skarb Państwa na straty sięgające blisko 34 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

W efekcie usłyszeli od policjantów zarzut z art. 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego), za co grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Iwona Grzebyk-Dulak
Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica