Sądeccy policjanci przejęli nielegalny tytoń i papierosy

Sądeccy policjanci przejęli nielegalny tytoń i papierosy
Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą w sądeckiej komendzie skonfiskowali ponad 100 kg krajanki tytoniu oraz 42 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Teraz mężczyzna, który naraził Skarb Państwa na stratę blisko 160 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków odpowie za swoje czyny.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadząc liczne działania operacyjne ustalili mężczyznę podejrzewanego o nielegalne posiadanie tytoniu i wyrobów tytoniowych. Podczas przeszukania jego mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli 7 worków jutowych z krajanką tytoniu o wadze 105 kg oraz 7 kartonowych pudeł, w których znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej – łącznie 42 tys. sztuk.

Mężczyzna, który nielegalnym procederem naraził Skarb Państwa na straty sięgające blisko 159 tys. złotych usłyszał od policjantów zarzut z art. 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego (tj. nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego), za co grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica