Sądecczyzna. Dwa wielkie jubileusze lotnictwa.

Sądecczyzna. Dwa wielkie jubileusze lotnictwa.
W kwietniu rozpoczną się obchody 60.lecia powstania Aeroklubu Podhalańskiego i 85. lecia szybownictwa na Sądecczyźnie. To świetna promocja regionu, a jednocześnie podkreślenie jego wyjątkowości.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak, wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka i prezes Aeroklubu Podhalańskiego (Lotnisko w Łososinie Dolnej) Andrzej Sarata podpisali deklarację dotyczącą organizacji obchodów 60-lecia powstania Aeroklubu i 85-lecia szybownictwa na Sądecczyźnie.
   W związku z jubileuszami zaplanowano cykl imprez lotniczych. Każdy będzie mógł obejrzeć samoloty cywilne i wojskowe oraz skorzystać z lotów widokowych.    W maju – tradycyjne Święto Kwitnących Sadów, w czerwcu – zawody modelarskie, a w lipcu – zawody samolotowe. – „Kulminacja nastąpi w sierpniu – mówi prezes Andrzej Sarata. - Na 21 sierpnia planujemy wielką imprezę lotniczą. Pasjonaci lotnictwa będą mieli możliwość nie tylko obejrzeć samolotowe pokazy solowe i grupowe, ale też zajrzeć do środka statków powietrznych zarówno cywilnych, jak i wojskowych. Spodziewamy się śmigłowców, samolotów typu KASA, migów i orlików.
     We wrześniu odbędzie się sympozjum naukowe o lotnictwie, a w październiku i listopadzie - zawody lotnicze. – „To świetna promocja dla Sądecczyzny, a jednocześnie podkreślenie jej wyjątkowości. Większość spotkań będzie przypadać na okres wiosenno-letni, kiedy nasz region jest odwiedzany przez turystów. - mówi starosta Marek Pławiak - Warto pokazać im naszą historię w sposób przystępny i atrakcyjny. Obchody dwóch jubileuszy zakończą w listopadzie.
 
(MK) Fot. Aeroklub Podhalański Łososina Dolna
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica