Sądecczyzna. Za mandat możesz zapłacić kartą płatniczą.

Sądecczyzna. Za mandat  możesz zapłacić kartą płatniczą.
Na Sądecczyźnie kierowcy, ukarani mandatem będą mogli uiścić należność kartą. Od 26 stycznia policjanci na swoim wyposażeniu mają terminale płatnicze.
 
Na wyposażeniu sądeckiej Policji jest 12 terminali płatniczych, z których osiem trafiło do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. - Po jednym urządzeniu otrzymali także funkcjonariusze Wydziału Prewencji sądeckiej komendy oraz Komisariaty Policji w Grybowie, Starym Sączu i Krynicy-Zdroju. – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - 'Przez pierwsze dwa dni używania terminali płatniczych przez sądeckich policjantów dwie osoby, w tym jeden obcokrajowiec, skorzystały z możliwości bezpośredniego opłacenia mandatu karnego. Kolejne dwie osoby skorzystały z tego prawa wczoraj tj. 1 lutego". 
   Płatność kartą umożliwia uregulowanie kary na miejscu zdarzenia, bezpośrednio u policjantów. Takie rozwiązanie pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny. Jest to duże ułatwienie również dla obcokrajowców, którzy na co dzień nie mieszkają w Polsce. Zgodnie z prawem ich mandat jest gotówkowy, tzn. że są oni zobowiązani do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Dzięki możliwości płacenia kartą nie będą musieli udawać się z policjantami do bankomatu lub kantoru, by wymienić obcą walutę na krajową.
   Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, należy do ukaranego.  Jednak należy pamiętać, że z wyjątkiem policjantów ruchu drogowego, nie każdy patrol policji ma na wyposażeniu terminal płatniczy.

Oprac. (MK) fot. KM Policji NS.
 
 
 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica