Sądecki policjant w czasie wolnym od służby pomagał na miejscu zdarzenia drogowego

Sądecki policjant w czasie wolnym od służby pomagał na miejscu zdarzenia drogowego
Kolejny policjant udowodnił, że funkcjonariuszem jest się nie tylko wtedy, gdy ma się na sobie mundur. Praca policjantów jest szczególna i nie kończy się w momencie rozliczenia służby, ponieważ w każdej chwili może pojawić się potrzeba niesienia pomocy czy podjęcia interwencji.

Pod koniec maja pisaliśmy o policjancie, który w czasie wolnym od służby pomógł kobiecie i jej 7-letniemu synowi, a także o funkcjonariuszu, który wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę czy choćby o policyjnym małżeństwie, które po służbie pomogło poszkodowanej w wypadku i udrożniło ruch na drodze krajowej nr 28 w Cieniawie. 7 lipca br. kolejny sądecki policjant, pomagał na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło po godzinie 19, w Białej Niżnej. Wówczas kierujący osobowym volkswagenem wyjeżdżający z drogi podporządkowanej zderzył się z motocyklistą.

Funkcjonariusz, który na co dzień służy w Wydziale Sztab Policji miał tego dnia wolne. Wracając z synem z wycieczki rowerowej, najechał na zdarzenie drogowe z udziałem volkswagena i motocykla. Motocykl znajdował się w rowie, natomiast na jezdni stał samochód ciężarowy, którego kierowca wezwał służby ratunkowe. Widząc całą sytuację, policjant zatrzymał się, by sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Kierowca samochodu czuł się dobrze, natomiast policjant monitorował stan motocyklisty, który uskarżał się na silny ból barku. Wkrótce potem przybyła załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała poszkodowanego na badania do szpitala.

Policjant do momentu przyjazdu patrolu z grybowskiego komisariatu zabezpieczał miejsce zdarzenia oraz kierował ruchem, by udrożnić tworzący się na drodze zator. Pomagał mu również mieszkaniec pobliskiej posesji.

Ta sytuacja po raz kolejny pokazuje, że na pomoc sądeckich policjantów można zawsze liczyć.
Motocyklista doznał powierzchownych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a kierujący volkswagenem został ukarany mandatem karnym.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
Zespół ds. Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica