Sądecki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja

Sądecki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja
Właściwy człowiek, we właściwym miejscu – tak można powiedzieć o policjancie Ogniwa Wywiadowczego, który w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja. 18-letni mężczyzna zabrał towar z marketu budowlanego i mimo natychmiastowej reakcji pracownika ochrony, pospiesznie wybiegł ze sklepu. Traf chciał, że rozpoznał go policjant, który przejeżdżał ulicą Węgierską.

Wczoraj po godzinie 13 sądeccy policjanci zostali zaalarmowani o kradzieży, do której doszło w markecie budowalnym przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Wówczas młody mężczyzna zabrał dwa opakowania gazu do zapalniczek i ani myślał za nie zapłacić. Mimo zdecydowanej postawy pracownika ochrony, 18-latkowi udało się uciec ze swoim łupem.

Nieco później ulicą Węgierską przejeżdżał policyjny wywiadowca, który za kilka godzin miał rozpocząć służbę. Mijając złodzieja, skojarzył, że około dwa miesiące wcześniej zatrzymał go w związku z inną kradzieżą. On również rozpoznał policjanta i na jego widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mundurowy ujął mężczyznę, a o sytuacji poinformował oficera dyżurnego, który we wskazane miejsce skierował patrol.

Policjanci odzyskali skradziony towar, lecz z uwagi na uszkodzenia nie nadawał się już do sprzedaży. Teraz 18-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego odpowie za wykroczenie (kradzież rzeczy, których wartość nie przekracza 500 złotych), a o wymiarze kary zdecyduje sąd.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Iwona Grzebyk-Dulak
           Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Zdjęcie ilustracyjne/KMP Nowy Sącz

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica