Sądeckie na V Europejskich Targach Produktów Regionalnych.

Sądeckie na V Europejskich Targach Produktów Regionalnych.
Powiat Nowosądecki promował w Zakopanem regionalne naturalne produkty ekologiczne i wyroby rękodzieła artystycznego. Pod Giewontem trwały V Europejskie Targi Produktów Regionalnych, popularyzujące zasady unijne, dotyczące promocji i ochrony jakości produktów żywnościowych.

Podczas targów swoje produkty prezentowali wystawcy z całej Europy. Powiat Nowosądecki, we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska (projekt „Produkt Lokalny Małopolska”) oraz Małopolską Organizacja Turystyczną (projekt „Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego”), promował pochodzące z regionu naturalne produkty ekologiczne i wyroby rękodzieła artystycznego.
   Na stoisku Powiatu Nowosądeckiego można było degustować potrawy wykonane z naturalnych składników, bez sztucznych dodatków i według dawnych receptur. Można było skosztować razowego chleba i kołaczy wypiekanych w piecu chlebowym, smalcu i ogórków kiszonych. Były świeże łąckie jabłka i tłoczony na zimno, 100% sok z jabłek. Serwowane suszone jabłka, szczególnie upodobali sobie najmłodsi uczestnicy targów, jako świetny zamiennik chipsów. Dużym powodzeniem cieszyły się dżemy ze śliwek i wiśni oraz marynowane rydze. Wszystkie wyroby, oprócz niepowtarzalnego smaku i wysokiej jakości, były przede wszystkim naturalne i zdrowe. Były również albumy, publikacje, informatory, broszury, przewodniki i ulotki Sądecczyznę.
    Organizatorem Targów była Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury. Projekty „Produkt Lokalny Małopolska” oraz „Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego” współfinansowane są przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Oprac. Małgorzata Kareńska fot. Starostwo Powiatu Nowy Sącz.Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica